zaloguj
PRZEWIŃ

Zdobienie ręczników, obrusów i sukienek

Haftowana spódniczka Cleo

- Dziewczęta chcą mieć wyhaftowane kołnierzyki, welony, narzutki, spódniczki, chusty, gorsety - mówi jedna z hafciarek. - To naprawdę ultrakobieca moda. Coraz bardziej popularne staje się też połączenie haftu ręcznego z haftem komputerowym np. na kreacjach wieczorowych. Oczywiście jako miłośniczka haftu ręcznego - mojej prawdziwej pasji - przyznaję, że nie można porównać haftu manualnego z komputerowym. Maszyna nigdy nie zastąpi rąk. Haft wykonywany ręcznie jest wypukły, co można wyczuć opuszkami palców, czasami nierówno wykonany co nadaje mu niepowtarzalności, zupełnie inna jest gama kolorów - są znacznie bardziej nasycone niż kolory haftu komputerowego.

Dlatego też haft ręczny może być idealnym uzupełnieniem haftu komputerowego - manualnie można wykonać to, czego maszyna nie jest w stanie zrobić, a więc wypukłości i wysokości niektórych wzorów.

Czy istnieje zapotrzebowanie na powstawanie pracowni wykonujących haft komputerowy?2

- Oczywiście, że tak - zapewniają eksperci. - Kierować swoje usługi można do wielu grup osób, np. do przedszkoli lub szkół, gdzie najmłodsze klasy chodzą w jednolitych koszulkach z wyhaftowanymi na nich napisami: Wesołe Krasnoludki lub Najfajniejsza Klasa Pierwsza itd.

Poza tym haft komputerowy (lub połączony z ręcznym) świetnie się sprawdzi w modzie ludowej, do której także - oprócz tradycyjnego rękodzieła - zawitała ta nowoczesna technika zdobnictwa stroju. Komputerowe motywy zdobnicze stosowane są np. na ludowych fartuchach, czepcach i innych elementach strojów folkowych.

- Dziewczęta polubiły też styl ubierania się piosenkarki Cleo mocno nawiązujący do stylu folkowego, ale z nowoczesnym pazurem - opowiada jedna z hafciarek.- Chcą mieć spódniczki z haftami tak jak ona, podobne haftowane czapeczki. Coraz modniejsze stają się też hafty zbójnickie. Ciekawym pomysłem byłoby też nawiązanie współpracy z teatrami lub wypożyczalniami kostiumów i haftować im stroje. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.12

Udostępnij artykuł:

Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem