zaloguj
PRZEWIŃ

Zdobienie ręczników, obrusów i sukienek

Najlepsza hafciarka wielogłowicowa

Według ekspertów w tej branży dobrym pomysłem byłoby wynajęcie wysepki w galerii handlowej.

- Wówczas na oczach klienta, w zaledwie 5-10 minut można wyhaftować dosłownie wszystko zgodnie z jego życzeniem - inicjały, daty, nazwę miasta, dedykację, inne napisy, wzory - i na czym tylko chce - na oferowanych przez właściciela stoiska materiałach lub na tych przynoszonych przez klienta. Taki biznes dobrze sprawdzi się też w miastach turystycznych, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym.

- Widać to na przykładzie Wielkiej Brytanii czy chociażby Hiszpanii w miastach komercyjnych - twierdzą właściciele. - Tam obok sklepów z jedzeniem, barów i sklepów z ubraniami będących podróbkami znanych marek są właśnie stoiska z hafciarkami. Kolejki są ogromne - trzeba czekać nawet godzinę na 10-minutowe naszycie.3

Mimo tego, że nieduża hafciarnia nie będzie mogła konkurować ze średnimi i wielkimi hafciarniami mającymi więcej maszyn, kontakty biznesowe i rabaty u dostawców - według ekspertów z tej branży - większe hafciarnie nie interesują się małymi zleceniami do 100 szt. Poza tym takie wysepki w centrum handlowym czy stoiska w turystycznych miastach nie mają w naszym kraju dużej konkurencji.

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu. Eksperci odradzają zakup jednogłowej hafciarki - doskonale sprawdza się w domu, ale przy dużych zleceniach będzie ona sporym utrudnieniem, szczególnie, jeśli haft ma mieć kilka kolorów.

Hafciarki przemysłowe wielogłowicowe są wydajniejsze, przeznaczone dla wielogodzinnej pracy. Ich zakup nie jest tani - waha się w granicach 30.000 zł do nawet 300.000 zł, jednakże- według działających w tej branży - wydatek ten powinien się zwrócić.

To nie koniec kosztów - trzeba także zainwestować w oprogramowanie (od 2.000 zł do 50.000 zł). Ma ono ogromny wpływ na jakość haftu, a także na wydajność pracy.

Projektowanie wzorów hafciarskich nie jest łatwe, trzeba więc opanować obsługę programu oraz technologię haftu. Zlecanie tego profesjonalistom generuje dodatkowe koszty, chociaż czasami niezbędna będzie pomoc kogoś bardziej doświadczonego. Haft wymaga cierpliwości, więc trzeba będzie zdawać sobie sprawę z możliwości nawet kilkugodzinnej pracy przy komputerze. Na rynku istnieją programy o różnym stopniu zaawansowania, co wiąże się z dużą rozbieżnością cen. Trzeba pamiętać, że przy niedostatecznym oprogramowaniu hafciarka nawet proste napisy może wykonywać niedokładnie.

 

Ponadto na rynku dostępne są także programy rozszerzające możliwości hafciarek o nowe funkcje takie jak malowanie pisakami, wycinanie wzorów, ozdabianie kryształkami, a także inne programy krawieckie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego i najlepszego oprogramowania, poradzić się innych użytkowników, poczytać w Internecie itp.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.12

Udostępnij artykuł:

Jaki powinien być stosunek teorii do praktyki podczas szkolenia franczyzobiorcy Jaki powinien być stosunek teorii do praktyki podczas szkolenia franczyzobiorcy
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem