zaloguj

O nas

Nasza misja:

 

Naszym celem jest przygotowywanie rzetelnych i eksperckich informacji dotyczących biznesu franczyzowego, ułatwianie jego dwóm stronom na szybką komunikację, wymianę doświadczenia i tworzenie trwałej współpracy oraz inspirowanie poszukujących ścieżki biznesowej w znalezieniu swojej niszy i wspieranie w podnoszeniu kwalifikacji poprzez wymianę doświadczenia, umiejętności i wiedzy.

 

Kim jesteśmy?

 

Pasjonatami przedsiębiorczości szeroko rozumianej. Praktykami biznesu opartego na wysokiej etyce zawodowej. Ciągle podnoszącymi swoje kompetencje, reagującymi na zmiany w funkcjonowaniu firm i dającymi wartość opartą na doświadczeniu i pasji.

 

Początek roku to dobry moment, aby zatrzymać się na chwilę i podsumować działania portalu DobrePomyslyNaBiznes.pl z ostatnich dwunastu miesięcy. Wyzwaniem jakie sobie postawiliśmy na 2019 rok było dostarczenie maksymalnie dużej wartości w postaci wiedzy nt. franczyzy naszym dotychczasowym oraz nowym użytkownikom. Hasło, które nam towarzyszyło to: „Łączymy franczyzobiorców z franczyzodawcami. Co się udało, a co nas zaskoczyło? Spróbuję podjąć próbę zebrania tych doświadczeń i odpowiedzieć  na pytanie: Jakie stawiamy sobie wyzwania w 2020 roku?

 

Mail Boxes Etc. Partnerem serwisu.  

 

W styczniu podpisaliśmy umowę z Mail Boxes Etc.jako Partnerem serwisu 2019 roku, z którym już wcześniej realizowaliśmy z sukcesem projekt „Przewodnik franczyzbiorcy”, który w formie e-booka miał ponad 500 pobrań.W ramach tej współpracy ukazało się wiele publikacji.Kampania reklamowa prowadzona w 2019 roku zyskała 10 510 158 mln wyświetleń.

 

Nowa funkcjonalność serwisu - Konto Premium – panel franczyzodawcy 

  

Wprowadziliśmy konto premium, które z założenia miało umożliwić franczyzodawcom bezpośredni kontakt z franczyzobiorcami z pominięciem redakcji portalu, a także zebrać w jednym miejscu wszystkie narzędzia do prowadzenia aktywnej polityki pozyskiwania franczyzbiorców, m.in.:

  • Dodawanie wizytówek bez limitu w katalogu franczyz,

  • Dokonywanie zmian w treści, dodawanie zdjęć, filmików edukacyjnych etc. w wizytówkach,

  • Odkrycie danych kontaktowych w wizytówce,

  • Aktywowanie funkcji wysyłania zapytań mailowych bezpośrednio do właściciela panelu franczyzodawcy,

  • Dostęp do statystyk wizytówek w katalogu franczyz.

…i wiele innych funkcjonalności Czytaj więcej...

 

Możliwości jakie daje konto premium coraz bardziej przekonują franczyzodawców, którzy zdecydowali się na zakup rocznej subskrybcji.  

Oceny artykułów może się to wydać dziwne, że w dobie Google Analitycs wprowadziliśmy taką możliwość, ale chcieliśmy umożliwić bezpośrednią interakcję między czytelnikiem, a autorem tekstu.

 

Targi Franczyza Expo

 

Wspólnie z firmą IC Events współtworzyliśmy święto jakim była możliwość spotkania potencjalnych franczyzobiorców z franczyzodawcami pod jednym dachem na terenie PGE Narodowy. Targi te były swoistą próbą przełamania pewnego rodzaju „monopolu” na organizację takiej imprezy. Próbą zresztą udaną, ponieważ w tym roku odbędą się one również i to z większym rozmachem.Czytaj więcej…

Bezpośrednio zachęcaliśmy zainteresowanych do odwiedzenia stoisk franczyzodawców przez media ogólnokrajowe.Obejrzyj więcej…

 

Wyróżnienia wizytówek wprowadziliśmy taką funkcjonalność, aby dać szansę firmom na wyróżnienie się wśród kilku setek wizytówek przez pierwsze 30 dni za darmo. Tu spotkała nas niespodzianka, bowiem mało kto korzystał z tej formy darmowej promocji. Zauważamy, że firmy muszą być przytłoczone ilością możliwości promocji i po prostu nie korzystają z wszystkich narzędzi.  Mam nadzieję, że w 2020 roku to się zmieni.

 

Aktualizacja głównego algorytmu Google z 12 marca 2019 roku
Google potwierdził aktualizację głównego algorytmu, twierdząc jednocześnie, że była to trzecia taka zmiana, od kiedy zaczęli używać tej nazwy. Nie przekazano szczegółów dotyczących natury wprowadzonych zmian.

Google released a broad core search algorithm on March 12 (SEL)
Google Names The 3/12 Update The "March 2019 Core Update" (SER)

Aktualizacja z marca i kolejne potwierdziły wysoką pozycję portalu DobrePomyslyNaBiznes.pl w wynikach wyszukiwania na frazy: franczyza oraz pomysł na biznes. W wynikach wyszukiwania przed nami już tylko lider rynku oraz wikipedia. Mamy satysfakcję, że po latach udostępniania darmowej wiedzy, możemy dostarczać naszym reklamodawcom wartościowy ruch w najlepszej relacji ceny do jakości.

 

Mapa drogowa na 2020 rok

 

Przede wszystkim będziemy rozwijać funkcje wspierające pozyskiwanie franczyzobiorców. Po dwóch latach od wprowadzenia nowego layoutu i funkcjonalności. Na początku 2020 roku dokonamy szeregu zmian z zakresu UX i UI. Kluczową zmianą będzie zmiana dotycząca sekcji franczyz.

Przed zmianami nie ucieknie nawet nasze logo, przejdzie lifting, a cały portal zostanie udoskonalony w obszarze layoutu. Mogę już zdradzić, że nabierzemy innych kolorów - Koloru Roku 2019 PANTONE.

Korzystne zmiany zajdą także w obszarze formatów reklamowych.

Najwięcej czasu poświęcimy na przygotowanie realnych wartości dla Czytelników.

Planujemy wydanie kursu dla franczyzobiorców oraz e-booka TOP 100 ….i tu jeszcze nie zdradzimy szczegółów.

Wszystkie działania mają pomoc w budowaniu społeczności wokół portalu, który nabierze trochę cech blogu.

 

Widok 2. Statystyki portalu wg.google analitycs z blisko 1 000 000 odsłon  

  

 

Widok 3. Porównanie wiodących portali z tematyki franczyzowej pod kątem zaangażowania Czytelników - zajmujemy 1 - szą pozycję !

 

 

Widok 4. Wyniki wyszukiwania na frazę franczyza - zajmujemy 2 - gą pozycję !

 

 

Widok 5. Wyniki wyszukiwania na frazę pomysł na biznes - zajmujemy 2 - gą pozycję !

 

 

Widok 6. Uśredniona pozycja serwisu na frazy: pomysł na biznes,firmę oraz franczyza - zajmujemy 1 - szą pozycję !

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem