Pomysł na biznes - stylista żywności
Ważne - znajomość języka angielskiego
Na początek warto stworzyć sobie dobre portfolio, aby można było pochwalić się dotychczasowym dorobkiem. Do tego - profesjonalna strona internetowa z mnóstwem zdjęć własnego autorstwa, ulotki, które można zostawić w restauracjach, kawiarniach, barach, reklamy w lokalnej prasie. Warto też założyć własnego bloga.
- Zdecydowanie łatwiej mają ci, którzy przed założeniem swojej działalności pracowali w gastronomii - mówi Joanna. - Mają już wyrobione znajomości, doświadczenie, orientują się na danym rynku. Myślę, że dobry stylista bez problemu znajdzie pracę w większych miastach. Jak już mówiłam, jest nas naprawdę bardzo mało. Warto więc wykorzystać tą szansę. Można też na początek zaczynać jako asystent doświadczonego i znanego już stylisty żywności. Pani Joanna wskazuje także na jeszcze jedną ważną rzecz.
- Z doświadczenia wiem, że zawód stylisty łączy się ze swobodnym posługiwaniem się językiem angielskim - mówi. - Warto więc podszkolić się w tym języku. Bardzo często bowiem poszukuje się asystenta doświadczonego stylisty żywności w pracy przy produkcjach reklamowych. Wymaga się właśnie biegłego języka angielskiego. Asystent taki pomaga bowiem zagranicznemu food styliście i koordynuje prace na linii kreacja - reżyser - food stylista.

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Jaki biznes otworzyć na wsi - korzystaj z jej zasobów

Stworzenie własnego pomysłu na biznes

Wyjątkowa lista 10 mobilnych pomysłów na biznes w 2022 roku

TOP 15 WYJĄTKOWYCH KONCEPTÓW FRANCZYZOWYCH

Wielofunkcyjny samoobsługowy odkurzacz parowy Self-Service, czyli inwestycja dla każdego

Smakują cały rok, nie tylko w święta - otwieramy pierogarnię

Zainwestuj w kawiarnię ze zwierzętami

Skąd wziąć dobry pomysł na biznes

Jak otworzyć swój biznes…bez pieniędzy cz. 1

Biznes, który nie wymaga dużych nakładów na start

Lista 20 wyjątkowych pomysłów na biznes w 2022 roku
