zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysł na biznes - stylista żywności

Wrodzone poczucie estetyki i ...kurs

Stylista musi posiadać mnóstwo umiejętności - od równego krojenia warzyw i mięsa, poprzez umiejętność kompozycji obrazu po znajomość kuchni regionu, który będzie stylizować.

Joanna mówi, że wyczucie estetyki u przyszłych stylistów powinno być wrodzone, ale można też skorzystać z różnych kursów. Kursy przeznaczone są dla osób, które chcą zostać profesjonalnymi stylistami jedzenia, blogerów kulinarnych oraz osób ceniących estetykę w wyglądzie potraw. Składają się z wykładów oraz zajęć praktycznych i warsztatowych. Uczestnicy nabywają doświadczenie w stylizacji jedzenia na potrzeby sesji zdjęciowej oraz w pracy na profesjonalnym planie fotograficznym. Poznają także techniczne i artystyczne zagadnienia związane z jak najkorzystniejszym prezentowaniem żywności. Dzięki temu, jako dyplomowani styliści, będą mogli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Opłata za kurs wynosi ok. 1200 zł. Warto uzupełnić swą wiedzę ze stołowego savoir vivre, posługiwania się narzędziami. A te - jak mówią styliści - są zaskakujące: szczypce, gąbki kosmetyczne, woski, wykałaczki, pałeczki do szaszłyków, tarki, szpatułki, pipety, atomizery, szklane diamenty, a nawet ...narzędzia dentystyczne.

Przede wszystkim jednak - trzeba uważać na detale.

- Jedzenie na fotografii nie może ociekać tłuszczem, a jego porcje nie mogą być wielkie. - mówi pani Joanna. - Promujemy zdrowy styl odżywiania, prezentowane na talerzach porcje muszą być więc racjonalne. Z doświadczenia wiem, jak ciężko fotografuje się sosy - nie mogą wylewać się nieapetyczną masą na talerz. Poza tym warto poznać kilka trików - np. symulowane bąbelki na napojach, aby wyglądały jak świeżo nalane do szklanek, klej w płatkach owsianych zamiast mleka. Niestety, takie zdjęcia rządzą się swoimi prawami.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.27

Udostępnij artykuł:

Jak przygotować się do spotkania z franczyzodawcą Jak przygotować się do spotkania z franczyzodawcą
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem