zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Legalne korepetycje - pomoc w nauce i dochodowy interes

Odpowiedzialność i duża satysfakcja

Za godzinę "legalni" "stacjonarni" korepetytorzy biorą nawet 40 zł lub 60 zł za półtorej godziny. Pan Karol twierdzi, że nauczyciel żyjący tylko z korepetycji może w ciągu dnia przyjąć ok. 5 uczniów dziennie. Jeśli brałby 50 zł za godzinę w ciągu miesiąca zarobiłby ok. 5 700 zł (250 zł x 23 dni robocze w miesiącu).

- Jeśli byłoby to zajęcie dorywcze i korepetytor pracowałby 40 godz. za średnio 45 zł miesięcznie zarobiłby 1 800 zł. - wylicza. - Chyba, że podniósłby stawkę do 60 zł - wówczas za 40 godz. korepetycji zarobiłby 2 400 zł. Tak naprawdę jednak ceny nie zależą jedynie od wykształcenia korepetytora, ale także od przedmiotu, którego uczy, wielkości miasta, w jakim prowadzi swoją działalność. Wbrew pozorom w większym mieście trzeba być konkurencyjnym. Poza tym - obserwując rynek - nie ma sensu porównywać cen za godzinę korepetycji np. z języka chińskiego i języka angielskiego, bo te pierwsze bez względu na wykształcenie nauczyciela będą dużo droższe. Jednakże według mnie to już nie są korepetycje, a zwyczajnie nauka języka. Pomysł na biznes

Karol przyznaje, że spotyka się z ..krytyką swojej działalności.

- Niektórzy sarkastycznie sugerują, że skoro korepetytorstwo jest tak bardzo "modne", powinno się zlikwidować szkoły. Poza tym uważają, że za rozkwitem korepetycji stoi przede wszystkim brak zaangażowania uczniów w naukę w szkole, a także wybujałe ambicje rodziców. Każdy ma swoje zdanie. Ja cieszę się, że mogę pomóc tym młodym ludziom. Cieszę się, gdy szczęśliwi dzwonią, że zdali maturę lub dostali się na wymarzone studia. Zdarzyło się kilka razy, że w podziękowaniu dodatkowo dostawałem też od nich kwiaty. I wtedy dopiero jest satysfakcja.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.39

Udostępnij artykuł:

Bawialnie dobrym pomysłem na biznes Bawialnie dobrym pomysłem na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem