zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Legalne korepetycje - pomoc w nauce i dochodowy interes

E-korepetycje

Aby ich dziecko zdało maturę lub egzamin, lub po prostu przestało przynosić jedynki z danego przedmiotu rodzice są w stanie zapłacić duże pieniądze.

- Nie możemy jednak zawieść tych ludzi - przestrzega pan Karol. - Ta praca wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Musimy zrobić wszystko, aby każdy nasz podopieczny rzeczywiście przyswoił materiał z którym ma trudności i żeby nasza wspólna praca miała rzeczywiste odzwierciedlenie w jego wynikach w szkole. Nie raz zdarzyło się, że zamiast umówionej godziny przesiedziałem z uczniem kolejną "bezpłatną", bo nie mógł zrozumieć materiału. Swoim podopiecznym trzeba poświęcić czas, ale także dojść do sedna problemu, który powoduje u nich problemy z nauką, motywować ich i chwalić każdy ich postęp. Wtedy ich sukces staje się też naszym sukcesem. Pomysł na biznes Ostatnio modne zrobiły się także tzw. korepetycje przez Internet. Polegają one na tym, że osoby chętne do udzielania korepetycji - niekoniecznie nauczyciele - za pomocą swoich laptopów, kamery i mikrofonu, po zarejestrowaniu się na stworzonych do tego internetowych platformach mogą prowadzić nauczanie on-line.

Na swoim profilu proponują cenę za godzinę lekcji i informują o tym, z jakiego przedmiotu są pomocni. Na takich platformach korepetytorzy mogą tworzyć swoje wirtualne klasy, korzystać z wirtualnych narzędzi, prowadzić wideokonferencje, uczniowie natomiast mogą rezerwować terminy na e-korepetycje, liczyć na pomoc przy rozwiązaniu trudnego zadania domowego, powtórzenia wiadomości czy przygotowaniu do sprawdzianu.

Według korepetytorów "stacjonarnych" taka forma korepetycji sprawdza się tylko przy jednorazowej pomocy, np. przy odrabianiu zadania domowego. Jeśli chce się uzyskać długofalowe efekty edukacyjne nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu między uczniem a nauczycielem.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.39

Udostępnij artykuł:

Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem