zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Legalne korepetycje - pomoc w nauce i dochodowy interes

Skuteczność korepetytora najlepszą reklamą

Obecnie bardzo modne stają się tzw. Centra Korepetycji lub Szkoły Korepetycji, w których nauczyciele prowadzą "korki" dla grup ok. 5-8 osobowych w odpowiednio przystosowanych i wyposażonych lokalach.

Zatrudniani są tam nauczyciele lub studenci różnych przedmiotów. Dodatkowo zajęcia grupowe prowadzone są także w weekendy. Jednakże pan Karol uważa, że korepetycje wówczas są efektywne, jeśli prowadzone są indywidualnie z konkretnym uczniem.

- Taka jest idea tego rodzaju zajęć - mówi. - To nie ma być żadna szkoła, szkółka lub kurs, tylko korepetycje - indywidualne wyjaśnianie niezrozumiałych rzeczy, indywidualne ćwiczenia, realizowanie programu dostosowanego do konkretnego ucznia a nie kilkuosobowej grupy. Zdarzało się, że zdesperowani rodzice przyprowadzali do mnie całkiem zrezygnowanego ucznia. "Niech Pan coś z nim zrobi, bo jak tak dalej pójdzie zostanie siedzieć"- usłyszałem. Taki zrezygnowany uczeń wymaga indywidualnego podejścia, rozmowy, zainteresowania jego problemami, korepetycjeprzełamania w nim tego poczucia beznadziejności. To duża odpowiedzialność, ponieważ we mnie pokładana jest ostatnia nadzieja, że jednak uda mu się otrzymać promocję do następnej klasy. Pracuję z uczniami z dysleksją, dysgrafią i dyskalkulią. Zazwyczaj uczniów prowadzę cały rok szkolny, a także kolejne lata ich edukacji. Poza tym coraz częściej zdarza się, że z korepetycji korzystają także osoby zdolne, ambitne, które chcą dowiedzieć się więcej. Zdają sobie sprawę, że dobrze zdane egzaminy są przepustką do rozpoczęcia studiów na wymarzonym kierunku.

Praca korepetytora przypada z reguły w godzinach popołudniowych, ponieważ w dzień uczniowie są w szkołach. Jednakże nie powinien on narzekać na sezonowość.

- Telefon dzwoni do mnie już od początku września, poza tym pracuję także w wakacje ucząc przyszłych maturzystów chcących zdawać maturę rozszerzoną lub takich, którzy mają egzaminy poprawkowe - relacjonuje pan Karol. - Zapewniam, że u sprawdzonych, dobrych korepetytorów trzeba "rezerwować" miejsce nawet dwa lata wcześniej. Oczywiście najpierw trzeba wyrobić sobie "renomę", o której przede wszystkim decyduje podejście do ucznia i skuteczność nauczania korepetytora.

Uczniowie polecają swoim kolegom sprawdzonych nauczycieli, których lubią i darzą zaufaniem. To najlepsza reklama, chociaż - jak radzi pan Karol - warto także chodzić do szkół na zebrania z rodzicami, rozwieszać plakaty, drukować ulotki, ogłaszać się w Internecie, gdzie jest mnóstwo serwisów dla korepetytorów.

- Nie polecałbym nauczycielom udzielać korepetycji uczniom z ich szkoły - mówi Karol. - Według mnie powinna to robić całkiem inna osoba. Przed "swoim" nauczycielem uczniowi trudno będzie się otworzyć. Poza tym nauczyciel może stracić obiektywizm w stosunku do ucznia i zacząć go np. faworyzować.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.39

Udostępnij artykuł:

Zarabiaj efektownym show ! Zarabiaj efektownym show !
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem