zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Dla pasjonatów miksologii - mobilny bar z alkoholem

Wprawdzie szaleństwo sylwestrowej nocy już za nami, ale zaczął się karnawał - czas zabawy i imprez, na których liczy się nie tylko dobra muzyka i poczęstunek, ale także możliwość skosztowania pysznych drinków.

Tym bardziej, gdy są one kolorowe, pachnące i egzotyczne. Jesteś miłośnikiem pracy za barem, miałeś już kontakt z gastronomią, znasz najnowsze trendy w miksologii? Możesz prowadzić mobilny bar na wszelkich imprezach - weselach, wieczorach panieńskich i kawalerskich oraz firmowych eventach.

Bajeczne koktajle i sztuka flair

Obecnie w Polsce następuje duży rozwój kultury koktajlowej - strefy barowe na różnych uroczystościach stają się alternatywą "tradycyjnego" picia wódki przy stole.

- Flair show, czyli efektowne przygotowanie koktajli - podrzucanie shakerami, butelkami oraz całym sprzętem barmańskim stało się prawdziwą sztuką, która zachwyca i zaskakuje gości, sprawia, że świetnie się bawią nie tylko na parkiecie, ale i pomaga zdobyć nowych klientów chcących skorzystać z naszych usług - mówi jeden z mobilnych barmanów. - Widowiskowa sztuka barmańska, znajomość miksologii molekularnej, przygotowywanie pięknie przyozdobionych koktajli o oryginalnych kompozycjach i wspaniałym zapachu to efekt nie tylko doskonałej techniki, wyćwiczenia 5sztuki "flair" i znajomości alkoholi, ale także kreatywności, pasji i ...znajomości psychologii - dodają. - Barmani muszą wprowadzać nastrój dobrej zabawy, indywidualnie traktować każdego klienta, proponować najlepsze dla niego drinki i radzić sobie już z tymi "wstawionymi"klientami. Takie umiejętności nabyć można w trakcie specjalnych kursów, warsztatów lub w Ogólnopolskiej Szkole Barmanów działającej w całym kraju. Sam przez długi czas pracowałem jako barman w jednym z londyńskich barów, gdzie uczyłem się od prawdziwych mistrzów. Po powrocie do Polski postanowiłem założyć własną działalność - mobilny bar. Chciałem też udowodnić, że mobilne bary nie są obsługiwane przez byle jakich barmanów, którzy potrafią zrobić tylko wódkę z colą. A niektórzy tak uważają.

Czterodniowe szkolenie barmańskie I stopnia kosztuje ok. 610 zł, szkolenie barmańskie II stopnia - ok. 2000 zł, kurs dla instruktorów i nauczycieli barmaństwa - 8500 zł.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.26

Udostępnij artykuł:

Edukido to zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego Edukido to zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem