zaloguj

Dla pasjonatów miksologii - mobilny bar z alkoholem

Wprawdzie szaleństwo sylwestrowej nocy już za nami, ale zaczął się karnawał - czas zabawy i imprez, na których liczy się nie tylko dobra muzyka i poczęstunek, ale także możliwość skosztowania pysznych drinków.

Tym bardziej, gdy są one kolorowe, pachnące i egzotyczne. Jesteś miłośnikiem pracy za barem, miałeś już kontakt z gastronomią, znasz najnowsze trendy w miksologii? Możesz prowadzić mobilny bar na wszelkich imprezach - weselach, wieczorach panieńskich i kawalerskich oraz firmowych eventach.

Bajeczne koktajle i sztuka flair

Obecnie w Polsce następuje duży rozwój kultury koktajlowej - strefy barowe na różnych uroczystościach stają się alternatywą "tradycyjnego" picia wódki przy stole.

- Flair show, czyli efektowne przygotowanie koktajli - podrzucanie shakerami, butelkami oraz całym sprzętem barmańskim stało się prawdziwą sztuką, która zachwyca i zaskakuje gości, sprawia, że świetnie się bawią nie tylko na parkiecie, ale i pomaga zdobyć nowych klientów chcących skorzystać z naszych usług - mówi jeden z mobilnych barmanów. - Widowiskowa sztuka barmańska, znajomość miksologii molekularnej, przygotowywanie pięknie przyozdobionych koktajli o oryginalnych kompozycjach i wspaniałym zapachu to efekt nie tylko doskonałej techniki, wyćwiczenia 5sztuki "flair" i znajomości alkoholi, ale także kreatywności, pasji i ...znajomości psychologii - dodają. - Barmani muszą wprowadzać nastrój dobrej zabawy, indywidualnie traktować każdego klienta, proponować najlepsze dla niego drinki i radzić sobie już z tymi "wstawionymi"klientami. Takie umiejętności nabyć można w trakcie specjalnych kursów, warsztatów lub w Ogólnopolskiej Szkole Barmanów działającej w całym kraju. Sam przez długi czas pracowałem jako barman w jednym z londyńskich barów, gdzie uczyłem się od prawdziwych mistrzów. Po powrocie do Polski postanowiłem założyć własną działalność - mobilny bar. Chciałem też udowodnić, że mobilne bary nie są obsługiwane przez byle jakich barmanów, którzy potrafią zrobić tylko wódkę z colą. A niektórzy tak uważają.

Czterodniowe szkolenie barmańskie I stopnia kosztuje ok. 610 zł, szkolenie barmańskie II stopnia - ok. 2000 zł, kurs dla instruktorów i nauczycieli barmaństwa - 8500 zł.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 2.98

Udostępnij artykuł:

Niebo w mieście Niebo w mieście
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem