zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Dla pasjonatów miksologii - mobilny bar z alkoholem

To nie praca - to pasja

Według barmanów miesięczne koszty ich działalności kształtują się w granicach 3-4 000 zł (paliwo, uzupełnianie szkła, wynagrodzenia barmanów it[p.). Największe zyski notuje się oczywiście w Sylwestra i okresie karnawału, ale dobrze zarobić można cały rok - na weselach, wieczorach panieńskich i kawalerskich, jubileuszach czy imprezach integracyjnych.

Ile można zarobić na jednej imprezie? Stawki są różne, w zależności od jej rodzaju, ale także planowanej liczbie gości i oferowanych atrakcji. Za dwie lub trzy godziny pracy barmana trzeba zapłacić ok. 400-500 zł. Wesela to koszt około 1000 zł, a firmowe eventy - nawet kilka tysięcy złotych.

Klient może też dokupić usługi dodatkowe, np. kosztujący kilkaset złotych profesjonalny pokaz barmański. Oczywiście są i sceptycy, co do prowadzenia takiego biznesu.

- Głównym argumentem jest to, że na weselach i imprezach alkoholu na stołach jest pod dostatkiem, więc po co jeszcze strefy barowe - mówią barmani. - Jednakże z doświadczenia wiemy, że to właśnie nasze bary, a nie ta wódka na stole przyciąga gości. Kolejki do nas są bardzo duże. Nasze drinki są nie tylko smaczne, ale też przyciągają kolorami, zapachem, stylowymi kieliszkami, egzotyką. Goście mówią nam, że to fantastyczna sprawa usiąść przy 3barze, obserwować zręczną pracę barmana, porozmawiać z nim, a potem otrzymać świetną kreację z alkoholu, owoców, soku. Serwujemy też bezalkoholowe drinki dla dzieci.

Jeśli ktoś - zamiast umiejętności barmańskich - posiada zdolności baristyczne może założyć inną działalność - oferować usługi mobilnego baru kawowego na weselach, targach, konferencjach i innych uroczystościach.

Serwowanie pysznych kaw w różnych wariantach smakowych, drinków kawowych oraz organizowanie pokazów sztuki baristycznych spotykają się z coraz większą popularność.

Zakładając taką działalność warto pamiętać, że wymaga ona mobilności, dyspozycyjności, w godzinach wieczornych, w weekendy.

- Daje jednak mnóstwo satysfakcji - zapewniają barmani. - Nie traktujemy tego, co robimy jak pracy. To nasza pasja.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.26

Udostępnij artykuł:

Edukido to zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego Edukido to zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem