zaloguj

Pomysł na biznes - szkoła sztuk walki

Sztuki walki stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród mężczyzn i prowadzone są dla różnych grup wiekowych. Kursanci chcą nie tylko poprawić swoją kondycję fizyczną, ale i zmienić styl życia, polepszyć samopoczucie psychiczne oraz nauczyć się bronić. Karate, MMA, judo, kendo, aikido, boks tajski, capoeira...

Obecnie wybór sztuk walki jest bardzo duży i uzależniony od programu konkretnego ośrodka.

Prowadzenie takiej szkoły jest więc bardzo dobrym pomysłem na biznes - jak przekonują właściciele już istniejących, chętnych nie brakuje. Do rozpoczęcia treningów nie są potrzebne żadne specjalne predyspozycje fizyczne.

Chętni różnej płci i grup wiekowych

- Rodzice zapisują do nas dzieci, nie tylko chłopców, ale i dziewczynki - opowiadają. - Co ciekawe, są to zazwyczaj dzieci bardzo nieśmiałe, zamknięte w sobie, nieufne. To niewiarygodne, jak trening potrafi je zmienić, otworzyć na ludzi i świat. Opanowywanie technik wymaga bowiem odwagi, skupienia, cierpliwości i wzmacniania swoich pozytywnych cech. Z naszych kursów korzysta także młodzież, która musi gdzieś wyładować negatywne emocje, nauczyć się pokonywania trudności. Poza tym sztuki walki to także nauka efektownych "sztuczek", którymi można zaimponować koleżankom. Pokonywanie kolejnych stopni wtajemniczenia natomiast motywuje do dalszego doskonalenia swych umiejętności. Mamy także wśród kursantów ludzi starszych, tzw. seniorów i oni także świetnie sobie radzą. Była wśród nich starsza pani, która chciała nauczyć się bronić. Jak mówiła - nie chciała być jedną z tych - babulek, którym łatwo wyrwać torebkę z emeryturą.

Według prowadzących ten biznes obawy przyszłych właścicieli szkoły sztuk walki, że nie będzie chętnych na zapisy są więc nieuzasadnione. Mówią oni, że ośrodki szkoleniowe tworzą również specjalne oferty dla firm. Nastawione są one m.in.: naukę szybkiego podejmowania decyzji, metod radzenia sobie w trudnych sytuacjach czy sposobów opanowywania stresu podczas negocjacji.

Jak mówią właściciele istniejących ośrodków szkoleniowych to właśnie panie coraz chętniej zapisują się na zajęcia. Jak mówią - zainspirowała je np. Anna Lewandowska.

Cenniki są bardzo różne - niektóre szkoły oferują pierwsze zajęcia za darmo. Karnety miesięczne to zajęcia 2x w tygodniu ? ok. 110zł, zajęcia 2x w tygodniu + akrobatyka - 140zł zajęcia 4x w tygodniu+ akrobatyka -150 zł.

Można skorzystać ze zniżek rodzinnych. Wejścia jednorazowe kosztują przeważnie od 20 do 50 zł. Niektóre szkoły dają także możliwość samodzielnego ćwiczenia na Sali - cena wejścia od osoby -  ok. 5 - 10 zł, a także wynajem mat sportowych i organizacja pokazów na życzenie klienta podczas np. jego urodzin.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.03

Udostępnij artykuł:

Franczyza z Naturhouse Franczyza z Naturhouse
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem