zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Otwieramy sklep z antykami

Jesteś posiadaczem unikatowych bibelotów, przedwojennych pamiątek, a może masz możliwość ich zdobycia z różnych targów, wystawek - także zagranicznych? Pasjonujesz się "starociami" i potrafisz wycenić ich wartość?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak poznać inne pomysły na biznes sprawdź tutaj.
  • Jak zadbać o wzrost swojego biznesu w oparciu o franczyzę sprawdź tutaj.

Jesteś posiadaczem unikatowych bibelotów, przedwojennych pamiątek, a może masz możliwość ich zdobycia z różnych targów, wystawek - także zagranicznych? Pasjonujesz się "starociami" i potrafisz wycenić ich wartość? Otwórz sklep z antykami. Miłośnicy starych przedmiotów i kolekcjonerzy chętnie odwiedzają takie miejsca.

A znaleźć w nich można naprawdę unikatowe rzeczy: piękne, stare zegary, srebrne sztućce, kunsztownie wykonane papierośnice, cukiernice, patery z herbami, ale także wspaniale rzeźbione dębowe komody i inne meble, narzędzia rolnicze.

Antyki z lat 50. i 60.

- Moim ostatnim nabytkiem jest przepiękna dębowa komoda z pocz. XX w. z wyrzeźbionymi lwami - mówi jeden z prowadzących sklep z antykami. - Przywiozła mi ją rodzina, dla której był to tylko podniszczony, całkiem niemodny staroć. Odrestaurowałem ją, prezentuje się wspaniale. Otrzymałem też od spadkobierców starego niszczejącego pochodzącego z XIX w. poniemieckiego dworku drewniany zdobiony kufer posagowy, bieliźniarkę, magiel, fortepian i drewnianą toaletkę, lampki naftowe, rzeźbiony zegar. Takie poniemieckie dworki lub pożydowskie domy są skarbnicą zabytkowych rzeczy, niestety bardzo często trudno jest ustalić ich właścicieli lub należą do gmin, które z reguły się nimi nie przejmują i niszczeją zarówno domy, jak i wyposażenie. Często też padają ofiarą bezdomnych, którzy palą zabytkowe rzeczy, aby się ogrzać. W dworku przodków moich klientów mnóstwo było jeszcze zabytkowych rzeczy, np. wialnia. Cieszę się, że chociaż przywiezione do mnie rzeczy nie pójdą w zapomnienie i będą służyć nowym właścicielom. Skąd brać antyki? Można jeździć po wioskach i kupować stare rzeczy, które nie są już nikomu potrzebne.3 -

Oczywiście nie każdy chętnie sprzedaje zabytkowe rodzinne pamiątki - przyznają sprzedający antyki. - Poza tym zawsze trzeba być uczciwym i nie proponować groszy za naprawdę wartościowe rzeczy. Poza tym - co cieszy - posiadacze takich skarbów na wsiach coraz częściej doceniają piękno i wartość antyków. Kolejna sprawa to fakt, że obecnie poszukiwania unikatowych rzeczy na wsiach to już piąta fala - mnóstwo ludzi przed nami dotarło do nich wcześniej.

Pamiętajmy jednak, że lata mijają i mimo, że o wartości danej rzeczy decyduje często przymiotnik "przedwojenny" antykami stają się przedmioty z lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Prawo nie precyzuje, ile lat powinien mieć przedmiot, aby zyskać miano "zabytku". Właściciele sklepów zapewniają, że coraz "modniejsze" staje się poszukiwanie przez klientów mebli właśnie z lat 50. i 60. - witrynek, prostych foteli obitych tkaniną w duże kwiaty, wzorzystych tapicerek, owalnych stolików, które cechuje solidność wykonania i ponadczasowość.

- Te lata były świetnym okresem w urządzaniu wnętrz - zapewnia antykwariusz. - Ostatnio sprzedałem po dobrej cenie kredens z szafą i barkiem z lat 50., z grawerowanymi szybami w motyw kwiatowy.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.37

Udostępnij artykuł:

Jaki powinien być stosunek teorii do praktyki podczas szkolenia franczyzobiorcy Jaki powinien być stosunek teorii do praktyki podczas szkolenia franczyzobiorcy
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem