zaloguj
PRZEWIŃ

Otwieramy sklep z antykami

Ok. 50 tys. zł na start

Niektórzy eksperci z tej branży polecają kupować antyki za granicą.

- W Polsce pozostałe już wartościowe i stylowe "starocie" są w bardzo złym stanie. Najlepiej jest sprowadzać antyki z Belgii, Francji, Holandii, Niemiec. Są tanie, a w dobrym stanie i naprawdę piękne.

Podpowiadają też, że można skupować np. stylowe meble i inne przedmioty w komisach i odrestaurowywać je albo kupować z pobliskich targów staroci. Czasami też ludzie chcą pozbyć się rzeczy ze strychów i sami przywożą je do takiego sklepu. Innym dobrym pomysłem jest też sklep z meblami i przedmiotami importowanymi np. z Indii lub z Turcji.

- W Polsce można znaleźć takie hurtownie - informuje jeden z antykwariuszy. - Meble indyjskie są bardzo stylowe, orientalne, wyglądają na antyczne, posiadają eleganckie wykończenia, zrobione są z egzotycznego drewna. Meble tureckie także są bogato dekorowane, o nietypowych kształtach. Klienci pytają o egzotyczne pufy ze skóry, indyjskie skrzynie na wino, tureckie stoliki w mozaikowe wzory zdobione kamieniami, meble z motywami roślinnymi, niskie sofy pokryte tkaninami w kolorach oranżu, czerwieni. Można taką ofertę dołączyć do naszego sklepu z antykami.

Eksperci w tej branży przyznają, że kluczem do sukcesu w handlu starociami to przede wszystkim wiedza dotycząca 1B

antyków i umiejętność stwierdzania ich autentyczności oraz wyceny.

- Buszując w poszukiwaniu perełek można napotkać mnóstwo falsyfikatów i podróbek, a także zapewnień ich dotychczasowych właścicieli o ich autentyczności - opowiadają antykwariusze. - I tutaj potrzebna jest ogromna wiedza, jak zwyczajnie "nie dać się zrobić w balona".

Przyszły antykwariusz musi posiadać ok. 50 000 zł na start i zakup "staroci". Tutaj z pomocą przyjdzie unijne dofinansowanie, własne oszczędności, a nawet z czasem - inwestorzy prywatni.

- Na zachodzie takie firmy całkiem dobrze prosperują - mówią eksperci w tej branży. - W Polsce taki biznes sprawdzi się w mieście ok. 100 tys. Przyszły właściciel musi dobrze ocenić swój lokalny rynek. Można na początek w Niemczech zakupić za 100-200 euro jakichś przedmiotów i wystawić je na lokalnych targach. Poza tym myśląc o działaniu w takiej branży trzeba zdawać sobie sprawę, że handel antykami jest opłacalny, ale nigdy nie ma gwarancji systematyczności. Dlatego trzeba być bardzo skutecznym w dotarciu do klienta za pomocą reklamy, dobrej lokalizacji najlepiej w centrum miasta. Jednakże jak w każdym biznesie - jeśli trafi się do odpowiedniej grupy ludzi - będzie on dochodowy.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.03

Udostępnij artykuł:

Jak to działa Jak to działa
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem