Partner serwisu

Otwieramy sklep z antykami

Ok. 50 tys. zł na start

Niektórzy eksperci z tej branży polecają kupować antyki za granicą.

- W Polsce pozostałe już wartościowe i stylowe "starocie" są w bardzo złym stanie. Najlepiej jest sprowadzać antyki z Belgii, Francji, Holandii, Niemiec. Są tanie, a w dobrym stanie i naprawdę piękne.

Podpowiadają też, że można skupować np. stylowe meble i inne przedmioty w komisach i odrestaurowywać je albo kupować z pobliskich targów staroci. Czasami też ludzie chcą pozbyć się rzeczy ze strychów i sami przywożą je do takiego sklepu. Innym dobrym pomysłem jest też sklep z meblami i przedmiotami importowanymi np. z Indii lub z Turcji.

- W Polsce można znaleźć takie hurtownie - informuje jeden z antykwariuszy. - Meble indyjskie są bardzo stylowe, orientalne, wyglądają na antyczne, posiadają eleganckie wykończenia, zrobione są z egzotycznego drewna. Meble tureckie także są bogato dekorowane, o nietypowych kształtach. Klienci pytają o egzotyczne pufy ze skóry, indyjskie skrzynie na wino, tureckie stoliki w mozaikowe wzory zdobione kamieniami, meble z motywami roślinnymi, niskie sofy pokryte tkaninami w kolorach oranżu, czerwieni. Można taką ofertę dołączyć do naszego sklepu z antykami.

Eksperci w tej branży przyznają, że kluczem do sukcesu w handlu starociami to przede wszystkim wiedza dotycząca 1B

antyków i umiejętność stwierdzania ich autentyczności oraz wyceny.

- Buszując w poszukiwaniu perełek można napotkać mnóstwo falsyfikatów i podróbek, a także zapewnień ich dotychczasowych właścicieli o ich autentyczności - opowiadają antykwariusze. - I tutaj potrzebna jest ogromna wiedza, jak zwyczajnie "nie dać się zrobić w balona".

Przyszły antykwariusz musi posiadać ok. 50 000 zł na start i zakup "staroci". Tutaj z pomocą przyjdzie unijne dofinansowanie, własne oszczędności, a nawet z czasem - inwestorzy prywatni.

- Na zachodzie takie firmy całkiem dobrze prosperują - mówią eksperci w tej branży. - W Polsce taki biznes sprawdzi się w mieście ok. 100 tys. Przyszły właściciel musi dobrze ocenić swój lokalny rynek. Można na początek w Niemczech zakupić za 100-200 euro jakichś przedmiotów i wystawić je na lokalnych targach. Poza tym myśląc o działaniu w takiej branży trzeba zdawać sobie sprawę, że handel antykami jest opłacalny, ale nigdy nie ma gwarancji systematyczności. Dlatego trzeba być bardzo skutecznym w dotarciu do klienta za pomocą reklamy, dobrej lokalizacji najlepiej w centrum miasta. Jednakże jak w każdym biznesie - jeśli trafi się do odpowiedniej grupy ludzi - będzie on dochodowy.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Made in G