zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Legalne korepetycje - pomoc w nauce i dochodowy interes

Rynek korepetycji wciąż się rozwija. Uczniowie korzystają z nich przed maturą, egzaminami, ale także w ciągu całego roku szkolnego. To idealna okazja, aby własną wiedzę i umiejętność jej przekazywania przekuć w dobry biznes. Oczywiście legalny.

- Korepetycje można tak naprawdę dawać ze wszystkiego, jeśli posiada się odpowiednią wiedzę i rzeczywiście chce się pomóc innej osobie - mówi Karol, nauczyciel matematyki.  

Małe nakłady finansowe na start

Korepetycje z języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, geografii, języka angielskiego, elektrotechniki, a także z języka chińskiego, aktorstwa, czy nawet gry w szachy.

- Sam udzielam korepetycji z matematyki, ale także fizyki i chemii, które były i są moją pasją - relacjonuje pan Karol. - Już w liceum udzielałem bezpłatnych korepetycji młodszemu rodzeństwu, dzieciom sąsiadów i ich kolegom. Później jako student pobierałem drobne opłaty od znajomych. W końcu postanowiłem założyć własną działalność gospodarczą. Nie chciałem, aby moje korepetycje przypominały tajne komplety. Chciałem się ogłaszać, reklamować i uczyć bez obaw, że ktoś "życzliwy" doniesie na mnie do Urzędu Skarbowego. Poza tym taka zarejestrowana działalność wzbudza większe zaufanie rodziców i podnosi wiarygodność korepetytora. Rynek nie jest jeszcze nasycony "legalnymi" korepetycjami, więc naprawdę warto spróbować.

Według korepetytorów to bardzo dochodowy interes, który w dodatku nie wymaga jakichś wielkich kosztów na starcie. A to z kolei nie wiąże się z dużym ryzykiem finansowym.

- Tak naprawdę ten rodzaj działalności gospodarczej otworzyć można nawet bez dotacji - twierdzi pan Karol. - Wystarczy posiadać pokój przystosowany i wyposażony do prowadzenia zajęć dydaktycznych - a więc jedno lub dwa biurka (ok. 180 zł jedno), obrotowe fotele, półki na książki, ewentualnie mała tablica (ok. 80 zł), projektor multimedialny - ok. 1200 zł. Możemy też "dogadać" się z jakąś szkołą i wynajmować salę lekcyjną. Koszt takiego wynajmu raczej nie powinien być duży.

W zależności od nauczanego przedmiotu zakupić będziemy musieli pomoce naukowe, np. słowniki, przewodniki, literaturę, przybory kreślarskie, atlasy, pomoce multimedialne (koszt takich pomocy ok. 1500 zł albo i mniej). Korepetytor może także sam dojeżdżać do ucznia - wszystko zależy od woli klienta. Wówczas to korepetytor będzie ponosił koszty dojazdu.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.39

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć od.2 Franczyza bez cięć od.2
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem