Partner serwisu

Legalne korepetycje - pomoc w nauce i dochodowy interes

Rynek korepetycji wciąż się rozwija. Uczniowie korzystają z nich przed maturą, egzaminami, ale także w ciągu całego roku szkolnego. To idealna okazja, aby własną wiedzę i umiejętność jej przekazywania przekuć w dobry biznes. Oczywiście legalny.

- Korepetycje można tak naprawdę dawać ze wszystkiego, jeśli posiada się odpowiednią wiedzę i rzeczywiście chce się pomóc innej osobie - mówi Karol, nauczyciel matematyki.  

Małe nakłady finansowe na start

Korepetycje z języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, geografii, języka angielskiego, elektrotechniki, a także z języka chińskiego, aktorstwa, czy nawet gry w szachy.

- Sam udzielam korepetycji z matematyki, ale także fizyki i chemii, które były i są moją pasją - relacjonuje pan Karol. - Już w liceum udzielałem bezpłatnych korepetycji młodszemu rodzeństwu, dzieciom sąsiadów i ich kolegom. Później jako student pobierałem drobne opłaty od znajomych. W końcu postanowiłem założyć własną działalność gospodarczą. Nie chciałem, aby moje korepetycje przypominały tajne komplety. Chciałem się ogłaszać, reklamować i uczyć bez obaw, że ktoś "życzliwy" doniesie na mnie do Urzędu Skarbowego. Poza tym taka zarejestrowana działalność wzbudza większe zaufanie rodziców i podnosi wiarygodność korepetytora. Rynek nie jest jeszcze nasycony "legalnymi" korepetycjami, więc naprawdę warto spróbować.

Według korepetytorów to bardzo dochodowy interes, który w dodatku nie wymaga jakichś wielkich kosztów na starcie. A to z kolei nie wiąże się z dużym ryzykiem finansowym.

- Tak naprawdę ten rodzaj działalności gospodarczej otworzyć można nawet bez dotacji - twierdzi pan Karol. - Wystarczy posiadać pokój przystosowany i wyposażony do prowadzenia zajęć dydaktycznych - a więc jedno lub dwa biurka (ok. 180 zł jedno), obrotowe fotele, półki na książki, ewentualnie mała tablica (ok. 80 zł), projektor multimedialny - ok. 1200 zł. Możemy też "dogadać" się z jakąś szkołą i wynajmować salę lekcyjną. Koszt takiego wynajmu raczej nie powinien być duży.

W zależności od nauczanego przedmiotu zakupić będziemy musieli pomoce naukowe, np. słowniki, przewodniki, literaturę, przybory kreślarskie, atlasy, pomoce multimedialne (koszt takich pomocy ok. 1500 zł albo i mniej). Korepetytor może także sam dojeżdżać do ucznia - wszystko zależy od woli klienta. Wówczas to korepetytor będzie ponosił koszty dojazdu.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Web Analytics google-site-verification: google3bcd9892e1b8f2dc.html