zaloguj

Usługi pocztowe na wsi. Agencja Pocztowa zysk dla Ciebie i mieszkańców

Pensja, opłaty

Rozliczanie punktów agencyjnych jest jednak zróżnicowane. Wynagrodzenie Agenta pocztowego w zależności od zakresu wykonywanych usług, czasu pracy agencji oraz innych uwarunkowań, może występować w formie kwoty gwarantowanej lub prowizji. Ta ostatnia naliczana jest  jako procent od wpływów. Niekiedy Poczta Polska S.A. gwarantuje Agentowi pocztowemu stałą kwotę miesięcznego wynagrodzenia. Wszystko zależy od naszych początkowych negocjacji. Przed rozpoczęciem działalności agencyjnej Poczta Polska S.A. organizuje i przeprowadza dla Agenta pocztowego i/lub osób przez niego upoważnionych szkolenie przygotowawcze. Agenci pocztowi zawsze mogą liczyć na wsparcie oraz pomoc pracowników Poczty Polskiej S.A. wyznaczonych do współpracy z Agentem pocztowym. Informacje dotyczące uruchomienia agencji pocztowych można uzyskać w siedzibie Regionu Sieci właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kandydata na agenta - czytamy na stronie Poczty Polskiej S.A.

Być może "pocztowy interes" bardziej opłaca się w miastach, ale na wsiach, zwłaszcza tych mniejszych, często jest to okno na świat, umożliwiające realne usługi bez konieczności dojazdów do większych ośrodków.

Dodajmy, że w miastach szacuję się, że zyski  sięgają średnio 2-3 tys. zł. Zdarzają się jednak działalności agencyjne w dużych miastach, gdzie dochody sięgają nawet 10 tys. zł. Wymagają one jednak większej infrastruktury oraz dużo bardziej rozbudowanej struktury organizacyjnej. Pociąga to za sobą konieczność wynajmowania bądź dzierżawienia dużego lokalu oraz zatrudnienia pracowników.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.28

Udostępnij artykuł:

Czym jest franczyza Czym jest franczyza
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem