zaloguj
PRZEWIŃ

Usługi pocztowe na wsi. Agencja Pocztowa zysk dla Ciebie i mieszkańców

Mała, praktyczna agencja w Waplewie Wlk.

Na tego typu działalność zdecydował się młody przedsiębiorca Łukasz  Merchut. Jako mieszkaniec Waplewa Wielkiego (powiat sztumski), gdy zorientował się, że istnieje zagrożenie, iż w jego rodzinnej miejscowości przestanie funkcjonować agencja pocztowa, postanowił działać. Jako społecznik otrzymywał także sygnały od mieszkańców Waplewa, że chcieliby oni aby nadal funkcjonował punkt pocztowy w ich miejscowości. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo poprzednia właścicielka zrezygnowała w styczniu br.

- Powstała możliwość przejęcia jej interesu z czego postanowiłem skorzystać - mówi pan Łukasz. - Po załatwieniu wszystkich formalność z Pocztą Polską SA w październiku 2015 r. założyłem własną Agencję Pocztową w Waplewie Wlk. Wystarczył mi lokal o powierzchni 16 m kw, biurko i dwa krzesła. Sprzętem własnym już dysponowałem. Przy tak niewielkim punkcie opłaty udało się ograniczyć do 70 zł/m-ąc. Najdrożej wyniósł mnie podatek od nieruchomości, bo muszę co miesiąc uiszczać 180 zł.

Suma summarum są to jednak dość małe obciążenia. Być może uda mi się kiedyś rozwinąć na tyle, że będę mógł zatrudnić pracownika.   Sprawdziło się przekonanie, że będzie popyt na te usługi i chociaż zysk z agencji nie jest wielki, bo uzyskuję zaledwie ok. 1 tys. zł brutto, to jest świetnym uzupełnieniem moich podstawowych dochodów, które uzyskuje w głównej pracy. Mam tę samą ofertę co poprzednia właścicielka z tą różnicę, że nie prowadzę sprzedaży chemii i artykułów drogeryjnych.

Warunki Poczty Polskiej S.A.

Co ciekawe jak zdradził nam właściciel punktu pocztowego w Waplewie ? Poczta Polska nie pobiera opłaty franczyzowej. Liczą się zatem głównie dobre nastawienie i chęć do wykonywania zadań pocztowych.  Dodatkowym plusem jest fakt, że tego typu usługi "wrastają w rynek". Do tego jeśli punkt agencyjny funkcjonował bardzo dobrze do tej pory, to przejmując czyjąś działalność można mieć pewność, że klienci nadal będą, a popyt na usługi nie zostanie zmniejszony. - Nie ukrywam, że można liczyć na stały dochód. Miesięcznie obsługuję ok. 215 klientów - stwierdza przedsiębiorca.

- Nadaję paczki, przesyłki, listy. Umożliwiam dokonywanie przekazów pocztowych, wykonywanie płatności. Przesyłki dostarczane są często do rąk własnych lub do placówki położonej w sąsiedztwie. Mam nawet półkę z prasą z tytułami, które w całej Polsce rozprowadzają placówki pocztowe. Po sprawdzeniu wiem, że poczta umożliwia handel prasą na zasadach korzystniejszych niż RUCH czy KOLPORTER. Z Pocztą Polską SA rozliczam się co miesiąc wystawiają fakturę za usługi.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.27

Udostępnij artykuł:

Jaka jest rola osoby wspierającej franczyzobiorcę Jaka jest rola osoby wspierającej franczyzobiorcę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem