Partner serwisu

Spec od diet - zakładamy poradnię dietetyczną

Nadwaga i związane z nią dolegliwości dotykają coraz więcej osób, niestety także najmłodszych. Nadprogramowe kilogramy to nie tylko defekt estetyczny, ale może być preludium do otyłości, która jest już problemem medycznym i poważnie może odbić się na zdrowiu. Mają na nie wpływ przede wszystkim złe nawyki żywieniowe i styl życia.

Dzięki wielu kampaniom prowadzonym w mediach i prasie, a także profilaktyce w szkołach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konsekwencji otyłości i złych nawyków żywieniowych.

Biznes i misja

Szukają więc pomocy dietetyka - speca od diet. Z tajników zdrowej diety korzystają nie tylko osoby otyłe, ale także kobiety ciężarne i chcące wrócić do swej wagi po ciąży, kobiety w trakcie menopauzy, osoby dbające o smukłą sylwetkę, chcące jeść regularnie, a także sportowcy i osoby starsze. Wachlarz potencjalnych odbiorców naszych usług jest więc bardzo szeroki. Poradnia dietetyczna może być więc dobrym pomysłem na biznes, a także misją, która pomoże wielu ludziom przywrócić równowagę w ich życiu, zyskać nie tylko odpowiednią wagę, ale i zdrowie i dobre samopoczucie.

Pamiętać jednak należy, że porady dietetyka nie sprowadzają się jedynie do zalecenia zmniejszenia porcji spożywanych dań, bezpiecznego odchudzenia klienta, czy ułożenia indywidualnego jadłospisu - specjalista od żywności i żywienia powinien w swych działaniach brać pod uwagę wiele różnych czynników, w opracowywaniu zbilansowanej diety i programów odchudzających z możliwością ich modyfikacji wykorzystywać indywidualne uwarunkowania pacjenta oraz swoją specjalistyczną wiedzę, tworzyć autorskie diety i posiadać umiejętność przekazywania tej wiedzy np. podczas wygłaszanych pogadanek i warsztatów prowadzonych w przedszkolach, szkołach, uniwersytetach trzeciego wieku, placówkach medycznych, czy klubach fitness.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Web Analytics google-site-verification: google3bcd9892e1b8f2dc.html