zaloguj

Prowadzimy czekoladowe lekcje dla dzieci i dorosłych

O tym, że można prowadzić czekoladziarnię już pisaliśmy w dobrepomyslynabiznes.pl, ale okazuje się, że przy tego rodzaju działalności da się także z powodzeniem poprowadzić... warsztaty czekoladowe! Co ciekawe dzieci nie muszą być jedynymi odbiorcami takich zajęć! Takie spotkania mogą być idealnym prezentem gwiazdkowym lub urodzinowym, dla par, a nawet na wieczory panieńskie.

 Nie jest jednak ważne czy oferta warsztatów skierowana jest do indywidualnego klienta dorosłego czy grup maluchów, w każdym przypadku będzie to okazja do zarabiania. Czekoladziarnie, by przyciągnąć klientów stają się nie tylko urokliwymi kafejkami ze znakomita gorącą czekoladą, ale coraz częściej - klubokawiarniami. Nie zawsze jednak wieczorki muzyczne, wystawy czy spotkania regionalne dla turystów i dzieci muszą być... jedynymi - dodatkowymi pomysłami.  

Czekoladziarnia od kuchni

Warszawska Manufaktura Czekolady Chocolate Story ok. dwa lata temu poszerzyła swoje usługi o warsztaty czekolady. Początkowo odbywały się one w Łomiankach, blisko głównego budynku produkcyjnego, a od października 2015 r. przeniesiono lokal do centrum stolicy. Do prowadzenia tego rodzaju zajęć konieczna jest odpowiednio dostosowana sala wyposażona w telewizor do prezentacji zdjęć i filmików edukacyjnych. W "Manufakturze" znajduje się również laboratorium, w którym na bieżąco odbywa się produkcja czekolady; temperówka oraz blat granitowy do pokazów temperowania czekolady.

- Tak naprawdę nie robimy nic nowego, pokazujemy dokładnie to, co dzieje się na produkcji - przyznała pani Karolina Sienkiewicz, koordynująca wycieczki i warsztaty w "Manufakturze Czekolady". - Przede wszystkim zainwestowaliśmy bardzo dużo w maszyny, które potrzebne są do produkcji. To specjalistyczny sprzęt, trudno dostępny i wytwarzany na sztuki - a więc dość drogi. Dodatkowo zainwestowaliśmy w surowce i w wiedzę. Bez zaplecza produkcyjnego, zbudowania marki i świetnych produktów na pewno nie udałoby się nam zbudować oferty ciekawych i wyjątkowych warsztatów.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.08

Udostępnij artykuł:

Jakim kapitałem dysponują osoby chcące rozpocząć działalność franczyzową Jakim kapitałem dysponują osoby chcące rozpocząć działalność franczyzową
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem