Partner serwisu

Prowadzimy czekoladowe lekcje dla dzieci i dorosłych

O tym, że można prowadzić czekoladziarnię już pisaliśmy w dobrepomyslynabiznes.pl, ale okazuje się, że przy tego rodzaju działalności da się także z powodzeniem poprowadzić... warsztaty czekoladowe! Co ciekawe dzieci nie muszą być jedynymi odbiorcami takich zajęć! Takie spotkania mogą być idealnym prezentem gwiazdkowym lub urodzinowym, dla par, a nawet na wieczory panieńskie.

 Nie jest jednak ważne czy oferta warsztatów skierowana jest do indywidualnego klienta dorosłego czy grup maluchów, w każdym przypadku będzie to okazja do zarabiania. Czekoladziarnie, by przyciągnąć klientów stają się nie tylko urokliwymi kafejkami ze znakomita gorącą czekoladą, ale coraz częściej - klubokawiarniami. Nie zawsze jednak wieczorki muzyczne, wystawy czy spotkania regionalne dla turystów i dzieci muszą być... jedynymi - dodatkowymi pomysłami.  

Czekoladziarnia od kuchni

Warszawska Manufaktura Czekolady Chocolate Story ok. dwa lata temu poszerzyła swoje usługi o warsztaty czekolady. Początkowo odbywały się one w Łomiankach, blisko głównego budynku produkcyjnego, a od października 2015 r. przeniesiono lokal do centrum stolicy. Do prowadzenia tego rodzaju zajęć konieczna jest odpowiednio dostosowana sala wyposażona w telewizor do prezentacji zdjęć i filmików edukacyjnych. W "Manufakturze" znajduje się również laboratorium, w którym na bieżąco odbywa się produkcja czekolady; temperówka oraz blat granitowy do pokazów temperowania czekolady.

- Tak naprawdę nie robimy nic nowego, pokazujemy dokładnie to, co dzieje się na produkcji - przyznała pani Karolina Sienkiewicz, koordynująca wycieczki i warsztaty w "Manufakturze Czekolady". - Przede wszystkim zainwestowaliśmy bardzo dużo w maszyny, które potrzebne są do produkcji. To specjalistyczny sprzęt, trudno dostępny i wytwarzany na sztuki - a więc dość drogi. Dodatkowo zainwestowaliśmy w surowce i w wiedzę. Bez zaplecza produkcyjnego, zbudowania marki i świetnych produktów na pewno nie udałoby się nam zbudować oferty ciekawych i wyjątkowych warsztatów.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

AgencjaTlumaczen.pl