zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Europejskie Centra Innowacji Cyfrowych wesprą transformację cyfrową polskich firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest w trakcie procesu podpisywania umów z operatorami wyłonionymi w działaniu „Współfinansowanie działań EDIH” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG). Europejskie Centra Innowacji Cyfrowych (EDIH), skupiają liczne instytucje, przedsiębiorstwa i placówki naukowe.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

Komisja Europejska wybrała konsorcjum Pomeranian Digital Innovation Hub (PDIH) koordynowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną (PSSE) / Gdański Park Naukowo-Technologiczny (GPNT) jako jedno z kilku krajowych centrów odpowiedzialnych za transformację cyfrową w Polsce.

Czym jest EDIH i ile usług dostarczy firmom PDIH  

Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych to ośrodki gromadzące wiedzę i kompetencje w dziedzinie cyfrowej transformacji działalności gospodarczej. Ich rolą będzie pomoc w zwiększaniu konkurencyjności firm, poprzez ich wsparcie w procesie transformacji cyfrowej.Usługi oferowane przez EDIH-y umożliwiają stworzenie planu transformacji cyfrowej, dostęp do aktualnej specjalistycznej wiedzy, a także testowanie rozwiązań mających potencjalnie kluczowe znaczenie dla wytwarzanych produktów, oferowanych usług, stosowanych procesów lub przyjętych modeli biznesowych. Budżet przewidziany na działalność Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych w horyzoncie 2021-2027 wynosi 110 mln Euro.

 Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych będą oferować pakiet usług wspierających cyfrową transformację, składający się z działań w zakresie:

  • informacyjno-promocyjnym,
  • demonstracyjnym,
  • edukacyjno-szkoleniowym, 
  • doradczym,
  • wdrożeniowym.

W przypadku małych i średnich firm usługi świadczone przez EDIHy będą nieodpłatne albo częściowo odpłatne.Łączna liczba usług dostarczonych przez Pomorski Hub Innowacji Cyfrowych (PDIH) wyniesie 1600. 

Udział w projekcie wraz z renomowanymi firmami i instytucjami otoczenia biznesu jest dla mnie powodem do dumy.Nie mogę się doczekać momentu w którym rozpoczniemy świadczenie nieodpłatnych usług dla przedsiębiorców.Jeżeli jesteście zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji na temat oferty PDIH to proszę o wysłanie maila na adres: bok@4biznes.eu - podpowiada Wojciech Szramowski - Partner Projektu.

„Współfinansowanie działań EDIH” to inicjatywa mająca przyspieszyć cyfrową transformację małych i średnich przedsiębiorstw, zwiększając ich konkurencyjność. O wsparcie wnioskować mogły instytucje wspierające biznes, instytucje nauki i edukacji oraz przedsiębiorstwa, które po krajowej prekwalifikacji prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, aplikowały i uzyskały grant KE w konkursie europejskim z Programu Europa Cyfrowa.

FENG w 2024 - nowe możliwości dla polskich MŚP

W 2024 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości staje przed nowymi wyzwaniami w kontekście Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Z nieustającym zaangażowaniem Agencja przygotowuje się do kolejnych naborów, otwierając drzwi przed polskimi innowatorami, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w procesie cyfrowej transformacji i rozwoju własnych projektów.
Konkurs "Granty na eurogranty" ma wspierać wzrost innowacyjności i umiędzynarodowienia polskich MŚP. Inicjatywy "Ścieżka SMART" oraz "Promocja marki innowacyjnych MŚP" również wzbogacą ofertę wsparcia, obejmując różnorodne aspekty rozwoju, od badań i innowacji po internacjonalizację. Startupy, ośrodki innowacji i klastry znajdą szereg możliwości, m.in. w ramach "Startup Booster Poland" i konkursów "Rozwój oferty OI dla firm" oraz "Rozwój oferty klastrów dla firm".

Program FENG, z budżetem 7,9 mld euro w perspektywie 2021-2027, to kluczowy filar wzmacniania potencjału badawczego, wspierania konkurencyjności i kierowania gospodarki w stronę Przemysłu 4.0 oraz ekologicznych technologii. PARP, dysponując 2,82 mld euro, skupia się na wspieraniu przedsiębiorców i tworzeniu sprzyjającego środowiska innowacji.

Więcej informacji o programie Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na stronie PARP.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.84

Udostępnij artykuł:

Jakie są metody poszukiwania lokalizacji przez franczyzobiorcę Jakie są metody poszukiwania lokalizacji przez franczyzobiorcę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem