zaloguj
PRZEWIŃ

Escape Room - pokój zagadek i...dobry pomysł na biznes

Tajemnicze rekwizyty, układanki, łamigłówki logiczne, szyfry, poukrywane klucze – a rzecz dzieje się w przedziwnych miejscach. W opuszczonym szpitalu psychiatrycznym, na greckim Olimpie, w starej krypcie, komnacie zbrodni, a nawet…w odległej galaktyce… Jest tylko 60 min., aby odnaleźć główny klucz i z powrotem znaleźć się w realnym świecie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co jest istotne w rozpoczęciu takiej działalności;
  • co generuje najwięcej kosztów;
  • czy prowadzenie Escape Roomu może być głównym zarobkiem.

 

W grze komputerowej…na żywo

„Escape Room, czyli „pokój zagadek” czy „pokój ucieczek” to nowa forma rozrywki, która przypadła do gustu wielu Polakom. Daje im ona możliwość uczestniczenia w grze fabularnej, pomysłowo zaplanowanej, z oryginalną fabułą i specjalnie zaaranżowanym miejscu. Nowoczesny Escape Room może zaskoczyć nawet „starych wyjadaczy” gier komputerowych.

 

Ale nie tylko. Coraz więcej ludzi wybiera „pokoje ucieczek” jako alternatywę dla biernego spędzania czasu przed telewizorem, jako świetny sposób na zabawę z rodziną lub przyjaciółmi, zintegrowanie się ze sobą, poznanie się. Nic tak bowiem nie zbliża jak wspólne „główkowanie” i aktywna współpraca.

 

Uczestnikom zabawy potrzebny jest dobry humor, kreatywność, spostrzegawczość i umiejętność współpracy oraz logicznego myślenia. Właścicielowi – fantazja, pieniądze na rozpoczęcie biznesu i przemyślany plan działania.

 

Fantazja – w pokojach gier to fabuła nakręca zabawę i decyduje o jej powodzeniu. To właśnie niecodzienna historia i sposób jej ukazania decydują o satysfakcji uczestników. Bardzo ważne są także rekwizyty, scenariusze oraz efekty dźwiękowe i wizualne. Właściciel musi więc wykazać się dużą fantazją, aby oczarować uczestników, być oryginalnym, nie powielać innych aranżacji – tylko wtedy z sukcesem wprowadzi gości w fabularny świat.

 

Niezbędna jest więc odpowiednia przestrzeń (np. kilkupokojowe mieszkanie, domek jednorodzinny), a także zatrudnienie „mistrza gry”, czyli moderatora, który będzie instruował uczestników w razie potrzeby i miał ich „na oku” podczas całej zabawy.

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.20

Udostępnij artykuł:

Jakie są metody poszukiwania lokalizacji przez franczyzobiorcę Jakie są metody poszukiwania lokalizacji przez franczyzobiorcę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem