zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Grant czy granda z WARP

Niedawno opublikowaliśmy następujący komunikat:  - W związku z bardzo dużym zainteresowaniem grantem na kapitał obrotowy,  licznymi telefonami oraz zapytaniami wpływającymi na skrzynkę mailową, chcąc zapewnić równy dostęp do informacji, a przez to równe szanse na skorzystanie z grantu, Grantodawca podjął decyzję o udostępnieniu generatora wniosku po 16 sierpnia br. Przez kolejny okres minimum 4 dni  Przedsiębiorcy będą mogli wypełniać w nim wnioski o grant. Po udostępnieniu generatora wniosków Grantodawca  na stronie www.warp.org.pl oraz www.grant.warp.org.pl powiadomi o terminie otwarcia naboru.  I rzeczywiście...generator był dostępny...sekundy.

Od poniedziałku nie milkną echa internetowego naboru na granty dla wielkopolskich przedsiębiorców, finansowane z funduszy unijnych, który rozpoczął się w poniedziałek, 24 sierpnia o godzinie 9. Kilka sekund później przedsiębiorcy, którzy próbowali złożyć wnioski, otrzymywali komunikat, że środki zostały wyczerpane. 

We wtorek, 25 sierpnia zawiadomienie do prokuratury, Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Najwyższej Izby Kontroli w tej sprawie skierował wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Kontrole przebiegu procesu zgłaszania i przyjmowania wniosków zapowiedział także  marszałek województwa wielkopolskiego. 

Przedsiębiorcy, którzy czują się pokrzywdzeni przez WARP nie pozostają bierni.Przygotowali pismo wysłane do WARP oraz do komitetu monitorującego WRPO.W piśmie tym znajduje się szereg konkretnych pytań dotyczących m.in. zegara, listy zwycięzców oraz ich adresów IP, a także zabezpieczeń. Wspomniane pytania wysłało już kilkadziesiąt osób. 

Pismo może wysłać do WARP każda osoba, która czuje się poszkodowana w tej sprawie. Podajemy adres info@warp.org.pl oraz do komitetu monitorującego WRPO dpr.sekretariat@umww.pl .Oto jego pełna treść: 

Na podstawie art. 61 ust. 1 i 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wnoszę o udostępnienie następujących informacji w związku z naborem rozpoczętym 24.08.2020 r. o godzinie 9:00 projektu Grantowego „WIELKOPOLSKA TARCZA ANTYKRYZYSOWA” realizowanego przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 1 Innowacyjna i Konkurencyjna Gospodarka, Działanie 1.5 Wzmocnienie konkurencyjności Przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.5.2 Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu w zakresie: 
1. Według jakiego zegara rozpoczęto nabór (proszę wskazać konkretny zegar referencyjny, wg którego rozpoczęliście Państwo nabór)? 
2. Proszę o przesłanie kodu oprogramowania użytego do rozstrzygnięcia naboru. 
3. Proszę o przesłanie danych odnośnie serwerów wykorzystanych do przeprowadzenia naboru. 
4. Proszę o przesłanie danych dot. ilości wniosków, które wpłynęły oraz ilości wniosków zakwalifikowanych. 
5. Proszę o podanie listy zwycięzców z czasem zgłoszenia i numerem IP komputera, z którego złożono wniosek. 
6. Proszę o udzielenie informacji, czy moment złożenia wniosku to moment może uruchomienia hiperłącza wg cookies czy moment połączenia z serwerem. 
7. Proszę o udzielenie informacji w jaki sposób zapewniono spełnienie kryterium horyzontalnego w przypadku funduszy europejskich, tj. równość szans i niedyskryminacji? 

Od maja śledzimy konkursy w poszczególnych województwach. 

Więcej czytaj na ten temat tutaj: Jak otrzymać 23 tys. zł dotacji na finansowanie bieżących potrzeb firmy 

Niewiele jest udanych konkursów przeprowadzonych skutecznie do ściśle określonych grup odbiorców jak w województwie pomorskim.  

Więcej czytaj na ten temat tutaj: Rusza kolejny nabór wniosków na dotacje w województwie pomorskim .

 

 

 
 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.45

Udostępnij artykuł:

Bawialnie dobrym pomysłem na biznes Bawialnie dobrym pomysłem na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem