zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Rusza kolejny nabór wniosków na dotacje w województwie pomorskim

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców z województwa pomorskiego. 12 sierpnia 2020 r. rozpoczyna się kolejny nabór wniosków na dotacje – tym razem nie tylko dla branży przemysłu czasu wolnego, ale dla wszystkich firm. W obecnej rundzie przedsiębiorcy mogą liczyć na uzyskanie od 50% do 95% grantu na sfinansowanie wybranych z katalogu Agencji Rozwoju Pomorza specjalistycznych usług doradczych. Proces zilustrowany jest na schemacie poniżej. 

Z tego artykułu dowiesz się:

Chcesz otrzymać bezpłatną konsultację, jak uzyskać grant na specjalistyczną usługę doradczą? Dołącz do listy, zapisując się tutaj. 

Kiedy start? 

Od 12 sierpnia 2020 r. – po zakwalifikowaniu Twojego wniosku przez Agencję Rozwoju Pomorza (ARP). Nie czekaj! Zadzwoń pod numer telefonu 795 874 481 lub wyślij e-mail na adres granty@4biznes.eu z informacją, że jesteś zainteresowany otrzymaniem grantu – np. na specjalistyczne usługi doradcze związane z Customer Development, czyli obowiązkową usługą doradczą dla każdej osoby, która chce zmienić lub rozwijać swój biznes za pomocą tej innowacyjnej metody. 

Customer Development to specjalistyczna usługa doradcza (SUD), która sprawnie przeprowadzi Cię przez etapy tworzenia skutecznego biznesu – począwszy od tego, jak zweryfikować na rynku swój pomysł na produkt lub usługę, aż do wdrożenia hipotezy krok po kroku. Oznacza to, że wspólnie zrealizujemy etap rozpoznania rynku: 

  • najpierw sprawdzimy, w jaki sposób klienci postrzegają dany problem i w jakim stopniu potrzebują jego rozwiązania; 
  • następnie pokażemy klientowi produkt i zweryfikujemy, czy rozwiązuje problem lub zaspokaja potrzebę na tyle skutecznie, aby przekonać do zakupu dużą grupę osób. 

Więcej o Customer Development przeczytasz w mojej rozmowie z Tomaszem Kolaszyńskim. 

Pamiętaj! We wstępnym katalogu usług ARP Customer Development mieści się w obszarze A, w następujących zakresach: 

  1. Opracowanie strategii, w tym strategii antykryzysowej. 
  2. Analiza możliwości zmiany profilu działania, przebranżowienia. 

Konsultant ARP telefonicznie, osobiście lub online poinformuje Cię, czy kwalifikujesz się do wsparcia oraz z jakiej usługi doradczej możesz skorzystać. Po rozmowie uzyskasz potwierdzenie, że możesz złożyć wniosek. 

Dla kogo? 

Dla każdej osoby, która ma problemy z obecnie prowadzonym biznesem i nie wie, jak je rozwiązać, oraz dla tych, którzy dopiero planują wdrożenie nowego produktu lub nowej usługi. Aby wziąć udział w szkoleniu, musisz mieć siedzibę firmy w województwie pomorskim i prowadzić dzialalność co najmniej od 1 stycznia 2020 r. 

Czy są jakieś wymagania w zakresie wiedzy lub umiejętności? 

Nie. Konsultant ARP zbada Twoje podstawowe potrzeby i problemy oraz sprawdzi, czy spełniasz kryteria firmy dotkniętej COVID-19 (takie firmy mogą otrzymać do 95% grantu). Podstawowe kryterium to min. 20-procentowy spadek przychodów netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w okresie wybranych trzech miesięcy w 2020 r. (np. luty, kwiecień, maj) w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 r. (wartość skumulowana). Musisz prowadzić działalność gospodarczą co najmniej od 1 stycznia 2020 r. Jeżeli nie spełniasz kryterium spadku przychodów to możesz uzyskać grant w wysokości 50% kosztów usługi doradczej.

Co muszę zrobić? 

Po potwierdzeniu przez konsultanta ARP, że zostałeś zakwalifikowany, złóż wypełniony wniosek z załącznikami o dotację do ARP. Wniosek o udzielenie grantu składa się z: 

  1. formularza wniosku o udzielenie grantu; 
  2. załączników. 

Wniosek nie jest trudny do wypełnienia. Pamiętaj, że jeżeli wybrałeś:

  1. Opracowanie strategii, w tym strategii antykryzysowej. 
  2. Analiza możliwości zmiany profilu działania, przebranżowienia. 

czyli Customer Development w praktyce, to na etapie wnioskowania – w sekcji C – powinieneś wpisać firmę 4Biznes.eu, która wykona usługę doradczą dla Ciebie! 

Ile to będzie kosztować? 1000 zł? 2000 zł? 3000 zł? 

Usługa będzie dostępna z bezzwrotnym grantem w wysokości maks. 95% kosztów kwalifikowanych. 

Gdzie będzie można się dowiedzieć, czy otrzymamy dotację? 

Na stronie internetowej www.arp.gda.pl będzie publikowana – nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu – lista ocenionych wniosków, które otrzymały dofinansowanie. 

Czy będzie jakaś oferta specjalna na start? 

TAK! I TO JAKA! Pobierz bezpłatny e-book z najlepszymi pomysłami na biznes: Top 50 najlepszych pomysłów na biznes

Chcesz otrzymać bezpłatną konsultację, jak uzyskać grant na specjalistyczną uslugę doradczą? Dołącz do listy, zapisując się tutaj

 

 

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.54

Udostępnij artykuł:

Jaki powinien być stosunek teorii do praktyki podczas szkolenia franczyzobiorcy Jaki powinien być stosunek teorii do praktyki podczas szkolenia franczyzobiorcy
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem