Otwieramy komis dziecięcy

Ważny wystrój i organizacja

Poza tym bardzo ważny jest też wystrój komisu ? nie może w nim być chaosu, gdzie na małej powierzchni znajduje się mnóstwo rzeczy, poupychane byle jak ubrania na wieszakach, towar porozrzucany byle jak i byle gdzie. Wnętrze musi być przyjazne dla mam i dzieci, powinien panować w nim porządek, a każdy ciuszek zawieszony i wyeksponowany z największą starannością. Rodzic ma mieć wrażenie, że wchodzi do porządnego, przyjaznego sklepu z zadbanymi artykułami. Ważne są też wystawy, atrakcyjne i kolorowe.

- Ja dbam o cotygodniowe dostawy - zawsze musi być na półkach lub wieszaczkach coś nowego - mówi właścicielka. - Oczywiście trzeba jednak dostosować częstość dostaw do tego, ile towaru nam schodzi. Rozeznaje się też w potrzebach klientek - mówią mi, czego potrzebują, co chętnie by kupiły. Niektóre chcą skompletować całe wyprawki.

Według pani Izy już dawno zanikło przekonanie, że kupowanie dzieciom używanych rzeczy zamiast najlepszych i nowych to wstyd. Pani Iza przyznaje, że na początku rodzice kupowali od niej rzeczy "do pobrudzenia" dla swych dziecipociech, takie "na plac zabaw". Teraz kupują rzeczy zarówno codziennego użytku, jak i te odświętne.

- Obecnie kupowanie w komisach dziecięcych to przejaw zdrowego rozsądku - śmieje się pani Iza. - Rodzice nie chcą już wydawać mnóstwa pieniędzy na nowe ciuszki, z których dziecko szybko wyrośnie. Wolą te pieniądze zainwestować w jakieś zajęcia dla nich lub inne atrakcje.

Pani Izabela twierdzi, że połową sukcesu jest dobra lokalizacja i niedrogo wynajmowany (lub własny) lokal. Bardzo ważna jest też reklama - u niej sprawdziły się ulotki i ogłoszenia w lokalnej gazecie.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

RE/MAX Polska
Carrefour