zaloguj

Otwieramy komis dziecięcy

Ważny wystrój i organizacja

Poza tym bardzo ważny jest też wystrój komisu ? nie może w nim być chaosu, gdzie na małej powierzchni znajduje się mnóstwo rzeczy, poupychane byle jak ubrania na wieszakach, towar porozrzucany byle jak i byle gdzie. Wnętrze musi być przyjazne dla mam i dzieci, powinien panować w nim porządek, a każdy ciuszek zawieszony i wyeksponowany z największą starannością. Rodzic ma mieć wrażenie, że wchodzi do porządnego, przyjaznego sklepu z zadbanymi artykułami. Ważne są też wystawy, atrakcyjne i kolorowe.

- Ja dbam o cotygodniowe dostawy - zawsze musi być na półkach lub wieszaczkach coś nowego - mówi właścicielka. - Oczywiście trzeba jednak dostosować częstość dostaw do tego, ile towaru nam schodzi. Rozeznaje się też w potrzebach klientek - mówią mi, czego potrzebują, co chętnie by kupiły. Niektóre chcą skompletować całe wyprawki.

Według pani Izy już dawno zanikło przekonanie, że kupowanie dzieciom używanych rzeczy zamiast najlepszych i nowych to wstyd. Pani Iza przyznaje, że na początku rodzice kupowali od niej rzeczy "do pobrudzenia" dla swych dziecipociech, takie "na plac zabaw". Teraz kupują rzeczy zarówno codziennego użytku, jak i te odświętne.

- Obecnie kupowanie w komisach dziecięcych to przejaw zdrowego rozsądku - śmieje się pani Iza. - Rodzice nie chcą już wydawać mnóstwa pieniędzy na nowe ciuszki, z których dziecko szybko wyrośnie. Wolą te pieniądze zainwestować w jakieś zajęcia dla nich lub inne atrakcje.

Pani Izabela twierdzi, że połową sukcesu jest dobra lokalizacja i niedrogo wynajmowany (lub własny) lokal. Bardzo ważna jest też reklama - u niej sprawdziły się ulotki i ogłoszenia w lokalnej gazecie.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.01

Udostępnij artykuł:

Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem