zaloguj
PRZEWIŃ

Otwieramy komis dziecięcy

Co zrobić z rzeczami, z których dziecko wyrosło, ale nawet nie zdążyło ich zniszczyć? Można oddać kuzynce, która ma młodszego malucha, upchnąć na strychu, albo...otworzyć komis dziecięcy. Każdy rodzic wie, jak szybko pociecha wyrasta z ubrań, potrzebuje wciąż nowych, a odzież dziecięca do tanich nie należy.

Oczywiście można sprzedawać nie tylko ubranka i akcesoria po własnym dziecku i dzieciach sąsiadów lub znajomych, ale także importować rzeczy ze Stanów, Anglii czy Niemiec po naprawdę świetnych cenach.

Rzeźbione kołyski, haftowane czapeczki

Pojawienie się komisu dziecięcego w mieście (zwłaszcza, jeśli takowego jeszcze nie ma) będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy chcą sprzedać niepotrzebne już rzeczy, jak i dla tych, którzy chcą kupić tanie i niezniszczone. Pamiętać należy, że oprócz ciuszków w komisach rodzice najczęściej szukają tych produktów, które są drogie w zwykłych sklepach - wózki, łóżeczka, nosidełka, foteliki samochodowe, rowerki itp.

Pani Izabela prowadzi komis dziecięcy od wielu lat. Paczki z markowymi ubraniami przesyła jej mieszkająca w USA siostra. Przyjmuje też rzeczy od znajomych i obcych osób, ale wtedy jest bardzo ostrożna ? rzeczy muszą być komiszadbane. Osoby, które przynoszą towar czekają, aż zostanie sprzedany - wówczas biorą swoją zapłatę. Klientek ma mnóstwo - kupują nie tylko ubrania, ale przede wszystkim akcesoria dziecięce. A te zdarza jej się mieć wyjątkowe.

- Ostatnio pewna pani przyniosła mi drewnianą kołyskę, przepiękną, ręcznie zdobioną - opowiada pani Iza. - Znalazła ją na strychu, a że nie miała własnych dzieci, przyniosła ją do mnie. Mój mąż ją odnowił i sprzedałam ją już pierwszego dnia. Klientki bardzo cenią sobie ubranka wełniane, robione ręcznie przez jedną z moich klientek - dostawców. Dzierga swoim dzieciom sweterki, szaliki, czapki, w przepięknych wzorach, a gdy wyrosną, przynosi je do mnie. Dostaję też pięknie haftowane czapeczki, beciki, pościele, szydełkowe buciki dla niemowląt - takie unikatowe rzeczy wyróżniają mój komis od innych i tzw. second handów. Daję też klientkom taką możliwość, że zakupiony towar, np. wózek mogą wstawić do mojego komisu, gdy ich dziecko wyrośnie już z niego, a będzie w dobrym stanie.  

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.03

Udostępnij artykuł:

Wsparcie finansowe pomysłów na biznes Wsparcie finansowe pomysłów na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem