zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Informatyczne rozwiązania dla rolnictwa z pasją

Usługa MojeStado.pl. to uniwersalne rozwiązanie, skierowane do inseminatorów, lekarzy weterynarii, dostawców nasienia oraz rolników. Umożliwia rejestrację i raportowanie o zabiegach inseminacji wykonanych przy użyciu nasienia zakupionego u dowolnych dostawców. Dodatkowo usprawnia oraz zwiększa skuteczność programów synchronizacji rui, a także ułatwia prowadzenie książki leczenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak poznać inne pomysły na biznes sprawdź tutaj.
  • Jak zadbać o wzrost swojego biznesu w oparciu o franczyzę sprawdź tutaj.

Niezastąpiony pomocnik każdego inseminatora - Dlaczego warto używać aplikacji MojeStado.pl?

To przede wszystkim optymalizacja czasu i zwiększenie dochodów poprzez ułatwienie oraz przyśpieszenie tworzenia dokumentacji przez inseminatora. Całkowity czas potrzebny na wypisywanie kwitów (a w niektórych przypadkach ich ręczne przepisywanie do rejestru) stanowi duże obciążenie i może być wykorzystany znacznie produktywniej.

Unikalną oraz niezwykle ważną zaletą usługi Mojestado.pl jest także możliwość wykorzystania nasienia zakupionego u dowolnego dostawcy a tym samym jedną aplikacją można obsłużyć wszystkie zabiegi.

MojeStado.pl rekomenduje kupowanie nasienia od wielu różnych dostawców, którzy często stosują różnego rodzaju promocje czy pakiety.

Oszczędność kupowania w pakiecie lub na promocji to różnica cenowa przynajmniej 5zł. A więc przy założeniu zakupu 100 słomek możemy osiągnąć oszczędność w wysokości 500 zł miesięcznie. Skomputeryzowanie całego procesu minimalizuje szansę na powstanie błędów zarówno po stronie inseminatora jak i dostawcy nasienia (w wypadku gdy dostawca odpowiedzialny jest za wprowadzanie wypisanych ręcznie zaświadczeń do systemu Symlek). Co z kolei eliminuje dodatkowe koszty, czas i ryzyko związane z koniecznością naniesienia poprawek na papierowych kwitach.

MojeStado.pl po podpisaniu pełnomocnictwa może wprowadzić zabiegi inseminacji do systemu Symlek w imieniu danego inseminatora. To z kolei odciąża dostawcę nasienia od tego obowiązku, co stanowi argument przy negocjacjach cenowych.

Z kolei powiadomienia SMS dla rolnika są dużym ułatwieniem prowadzenia produktywnego stada, przypomnienia te to między innymi: * Przypomnienie o obserwacji czy krowa / jałówka nie ma ponownie rui * Powiadomienie o sugerowanym badaniu USG * Przypomnienie o zasuszeniu krowy / jałówki * Przypomnienie o zwiększeniu dawki żywieniowej * Powiadomienie o "książkowym" terminie wycielenia krowy / jałówki * Powiadomienie o obserwacji w celu ponownego zacielenia krowy / jałówki

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.28

Udostępnij artykuł:

Edukido to zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego Edukido to zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem