zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Jak za dotknięciem ...drutów i szydełka - sprzedajemy wełniane i szydełkowe rękodzieło

"Druciany i szydełkowy sprzęt"

- Każda moja robótka zrobiona jest z bardzo dobrej jakości włóczki lub nici- mówi pani Maria. - Biorę też oczywiście pod uwagę życzenia klientów - żeby nie gryzło, żeby można było prać w pralce itd. i wykonuję im robótkę z włóczki, jakiej sobie życzą lub jaka jest zalecana we wzorze. Na sweterek w rozm. M potrzebnych jest ok. 60 dkg włóczki. Dla przykładu 100 gr wełny z merynosa kosztuje ok. 25 zł, 100 g alpaki z wełną owczą kosztuje ok. 60 zł, 50 g bawełny ok. 10 zł, 100 g kaszmiru - ok. 25 zł. Trzeba też wyposażyć się w odpowiedni "druciany" sprzęt - metalowe, bambusowe i akrylowe, chociaż moimi ulubionymi są metalowe. Są też druty proste, skarpetkowe, z żyłką (moje ulubione), a także agrafki do przekładania oczek, druty pomocnicze do warkoczy, znaczniki do robótek.

Oczywiście do każdego rodzaju włóczki muszą być dopasowane odpowiednie druty - zazwyczaj im grubsza włóczka, tym większy rozmiar drzewkadrutów. 

- Ale to też zależy od tego, czy należymy do tych "luźno-dziergających" (wtedy przyda się cieńszy drut) czy "ścisło-dziergających"? (lepszy wtedy będzie nieco większy). - kontynuje pani Maria. -Nie należy więc za bardzo sugerować się zaleceniami producenta. W przypadku robienia np. chusty - dobieramy druty znacznie grubsze od tych zalecanych. Druty na żyłce kosztują do ok. 30 zł, druty do skarpet bez końcówek - 12 zł, druty do warkoczy - 8 zł, druty proste - ok. 8 zł.

Oczywiście musimy też zaopatrzyć się w sprzęt "szydełkowy" - szpulka 1000 m. nici bawełnianych do szydełkowania kosztuje ok. 20 zł, zestaw szydełek ok. 40 zł.

Nad czym teraz pracuje pani Maria?

- Oprócz ozdóbek świątecznych i ciepłych, miękkich okryć dziergam...berecik z moheru- mówi i dodaje ze śmiechem. - I to wcale nie dla osoby starszej. Moherowe nakrycia głowy wracają do łask!

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.37

Udostępnij artykuł:

Co jest kluczowe w szkoleniu franczyzobiorcy Co jest kluczowe w szkoleniu franczyzobiorcy
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem