Zamienić kawałek ziemi w rajski Eden

Piękne kwiatowe kompozycje, fantazyjne pnącza na uroczych drewnianych altanach, klony palmowe, różne gatunki kalin i "domek na drzewie" ze zwykłych przydomowych ogrodów można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Ludzie przywiązują coraz większą wagę do wyglądu swojego skrawka zieleni, powstaje też więcej domów jednorodzinnych lub szeregowców z przydzielonymi do nich ogródkami.

Zamiłowanie podparte wiedzą

Nie każdy jednak potrafi zaaranżować ogród tak, aby był nie tylko piękny, ale i funkcjonalny. Zwracają się więc do profesjonalnych projektantów - nie żal im pieniędzy, ponieważ ogrody są dla nich idealnym uzupełnieniem okazałego domu, miejscem wytchnienia, relaksu, wspólnych zabaw i biesiadowania. Tymczasem - jak zapewniają właściciele firm zajmujących się projektowaniem i aranżacją ogrodów - na rynku wciąż znajduje się za mało

przedsiębiorstw świadczących takie usługi. - To biznes idealny dla ludzi z odpowiednim wykształceniem w kierunku projektowania ogrodów lub po specjalnych kursach - zaznaczają. - Nie wystarczą bowiem tylko dobre chęci. Oprócz zasad projektowania przyszli właściciele powinni posiadać wiedzę o dobraniu odpowiednich roślin do najlepszego dla nich miejsca w ogrodzie, rodzaju gleby, stopnia nasłonecznienia itd., a także wiedzę o ukształtowaniu terenu, projektach ścieżek, podjazdów, nawodnieniach, drenażach itp. Co z tego, że zaplanują piękny ogród, a dobiorą nieodpowiednie rośliny - po jakimś czasie albo ten ogród zwiędnie, albo zamieni się w dżunglę. Bardzo ważne jest więc zamiłowanie do tego, co się robi podparte wiedzą. Wiedzą, nie tylko jak zagospodarować skalniak i co to są rabaty angielskie, ale także np. jak zaprojektować ogród dla osoby niepełnosprawnej (zapewnić nie tylko piękne widoki, ale przestrzeń bez barier np. szerokie przejścia, ułożona z dużych płyt gładka nawierzchnia). Poza tym projektant musi wiedzieć, że inne potrzeby ma rodzina z gromadką małych dzieci, seniorzy, czy single prowadzący bogate życie towarzyskie. Powinien wyeksponować i skupić się na tym, co dla tych ludzi jest najważniejsze - altanka grillowa, warzywniak, duży trawnik do gier i zabaw, oczko wodne, czy cienisty kącik z bujawką.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Kroplówki witaminowe
DlaWas.info