zaloguj

Zamienić kawałek ziemi w rajski Eden

Piękne kwiatowe kompozycje, fantazyjne pnącza na uroczych drewnianych altanach, klony palmowe, różne gatunki kalin i "domek na drzewie" ze zwykłych przydomowych ogrodów można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Ludzie przywiązują coraz większą wagę do wyglądu swojego skrawka zieleni, powstaje też więcej domów jednorodzinnych lub szeregowców z przydzielonymi do nich ogródkami.

Zamiłowanie podparte wiedzą

Nie każdy jednak potrafi zaaranżować ogród tak, aby był nie tylko piękny, ale i funkcjonalny. Zwracają się więc do profesjonalnych projektantów - nie żal im pieniędzy, ponieważ ogrody są dla nich idealnym uzupełnieniem okazałego domu, miejscem wytchnienia, relaksu, wspólnych zabaw i biesiadowania. Tymczasem - jak zapewniają właściciele firm zajmujących się projektowaniem i aranżacją ogrodów - na rynku wciąż znajduje się za mało

przedsiębiorstw świadczących takie usługi. - To biznes idealny dla ludzi z odpowiednim wykształceniem w kierunku projektowania ogrodów lub po specjalnych kursach - zaznaczają. - Nie wystarczą bowiem tylko dobre chęci. Oprócz zasad projektowania przyszli właściciele powinni posiadać wiedzę o dobraniu odpowiednich roślin do najlepszego dla nich miejsca w ogrodzie, rodzaju gleby, stopnia nasłonecznienia itd., a także wiedzę o ukształtowaniu terenu, projektach ścieżek, podjazdów, nawodnieniach, drenażach itp. Co z tego, że zaplanują piękny ogród, a dobiorą nieodpowiednie rośliny - po jakimś czasie albo ten ogród zwiędnie, albo zamieni się w dżunglę. Bardzo ważne jest więc zamiłowanie do tego, co się robi podparte wiedzą. Wiedzą, nie tylko jak zagospodarować skalniak i co to są rabaty angielskie, ale także np. jak zaprojektować ogród dla osoby niepełnosprawnej (zapewnić nie tylko piękne widoki, ale przestrzeń bez barier np. szerokie przejścia, ułożona z dużych płyt gładka nawierzchnia). Poza tym projektant musi wiedzieć, że inne potrzeby ma rodzina z gromadką małych dzieci, seniorzy, czy single prowadzący bogate życie towarzyskie. Powinien wyeksponować i skupić się na tym, co dla tych ludzi jest najważniejsze - altanka grillowa, warzywniak, duży trawnik do gier i zabaw, oczko wodne, czy cienisty kącik z bujawką.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 2.97

Udostępnij artykuł:

Jakim kapitałem dysponują osoby chcące rozpocząć działalność franczyzową Jakim kapitałem dysponują osoby chcące rozpocząć działalność franczyzową
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem