zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Zamiast klucza na szyi - prywatna świetlica dla dzieci

Przede wszystkim relaks i zabawa

- Nie ukrywam, że znam właścicieli dwóch świetlic w sąsiednim mieście, którym biznes nie wypalił - przyznaje pani Małgorzata. - Dlatego trzeba znaleźć pomysł na siebie i wyjść naprzeciw oczekiwań rodziców. Trzeba też brać pod uwagę wielkość miasta i czy w okolicy nie ma już takiej placówki. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby także założenie takiej działalności w jakiejś większej wsi. Jej mieszkańcy nie musieliby dowozić dzieci do miasta. Świetlica oferowałaby wachlarz różnych form spędzania wolnego czasu jaki zazwyczaj dostępny jest tylko w mieście. Ale to tylko moje zdanie.  

Według pani Małgorzaty można też przeprowadzić swoistego rodzaju eksperyment - zająć się min. pięciorgiem dzieci (rodziny lub znajomych), a potem poprosić ich rodziców o ocenę zaproponowanej opieki, ich propozycje dodatkowych usług lub form zabawy, a także podpytanie dzieci, jakiego rodzaju aktywności najbardziej im się podobały.   Dobry Pomysł na Biznes

- Pamiętajmy, że prowadzimy świetlicę, a więc miejsce, gdzie dziecko będzie spędzało swój czas wolny - podkreśla pani Małgosia. - Dlatego też u nas nie ma  żadnego obowiązkowego programu edukacyjnego i przymusu korzystania z zajęć. Tym zajmuje się szkoła. U nas to rodzice wraz z dzieckiem decydują się lub nie na skorzystanie np. z zajęć języka angielskiego. Jeśli taka jest ich wola - dziecko po odrobieniu zadań domowych może u nas spędzać czas tylko na zabawie. Skoro proponujemy miejsce, w którym dziecko ma spędzać swój wolny czas, musimy zadbać o przytulną, domową atmosferę. Duże, wygodne pufy i sofy, miękkie, kolorowe dywany, jasne stonowane barwy na ścianach umożliwiają dzieciom zasłużony relaks. Dziecko może też przynosić swoje ukochane zabawki lub np. gitarę czy skrzypce.  

Według pani Małgorzaty opłaty za korzystanie dziecka ze świetlicy są porównywalne z opłatami za kluby dla dzieci i przedszkole, a w cenie abonamentu miesięcznego zawarte są zajęcia z języka angielskiego na poziomie podstawowym dwa razy w tygodniu, zabawy wspomagające kreatywne myślenie i procesy uwagi, zajęcia plastyczne rozwijające motorykę małą, zajęcia logopedyczne oraz zajęcia ruchowe (w tym gimnastyka korekcyjna). Wszystkie zajęcia organizowane są w lekkiej formie, aby dziecko nie miało wrażenia, że znowu musi się uczyć, mimo, że jest już po szkole. Zapewniana jest też pomoc przy odrabianiu lekcji lub przygotowywaniu się do sprawdzianów, a także korepetycje.

Poza tym oczywiście w świetlicy znajdują się różnorodne gry i zabawy edukacyjne oraz integracyjne.  

- Ważne jest wypośrodkowanie cen - podpowiada pani Małgorzata. - Nie mogą być zbyt wysokie, bo wielu rodziców nie będzie stać na korzystanie ze świetlicy. My zrekompensujemy sobie to np. wynajmowaniem sali na imprezy okolicznościowe dla dzieci.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.42

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć odcinek specjalny Franczyza bez cięć odcinek specjalny
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem