zaloguj

Usługi informatyczne - webdeveloping

Potencjalne zarobki

- Ile można zarobić - np na budowie stron począwszy od prostych wizytówek -300 zł po proste strony około 800 zł poprzez zaawansowane serwisy, portale i sklepy - ceny lecą do kilku a nawet kilkunastu tysięcy. Do tego może dojść utrzymanie, hosting itd. Przykładowo - aplikacja dla PKW kosztowała 50 mln. - informuje właściciel takiej firmy. - Proste reinstalacje komputerów od 80 do 100 zł.

Bardzo ważna jest reklama - dobrze zaprojektowana i wypozycjonowana strona internetowa i przejrzysty cennik. Zazwyczaj informatycy sami projektują sobie i drukują ulotki, które zostawiają w skrzynkach mieszkańców lub rozklejają na przystankach autobusowych.

Najlepsza jest jednak poczta pantoflowa. Zadowolony klient przekaże namiar firmy dalej. Serwisanci twierdzą, że nie narzekają na brak klientów.

- Naprawdę nie każdy użytkownik komputera potrafi go "zdiagnozować" i naprawić - mówią. - Dużo zgłoszeń mamy od ludzi starszych, ale także od młodych, którzy boją się samemu "grzebać" przy sprzęcie. Nie ukrywamy, że obecnie na rynku działa trochę serwisów IT, ale czas weryfikuje, które rzeczywiście są dobre. Tutaj naprawdę liczy się wiedza, chęć ciągłego rozwoju i kreatywność. Przede wszystkim nie można być zbyt drogim. Stawka 50-60 zł na godzinę to według nas rozsądna cena.

Działający w tej branży twierdzą, że z przeciętnym komputerem i zestawem śrubokrętów za 30 zł ) można naprawiać i reinstalować systemy, konserwować i naprawiać sprzęt komputerowy, budować proste strony www (ciężko, ale się da), prowadzić doradztwo 1informatyczne, helpdesk i pomoc informatyczną. Z czasem można inwestować w wiedzę, kursy, szkolenia, certyfikacje, reklamę, wizytówki, długopisy, serwery, łącza, stacje lutownicze do zaawansowanych napraw, dodatkowych pracowników, nowe technologie. Warto też pamiętać, że z naszych usług może skorzystać wielu ludzi, ponieważ awaria sprzętu, utrata połączenia internetowego lub utrata danych mogą wyłączyć użytkownika sprzętu na dłuższy okres i będzie potrzebował naszej pomocy.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.16

Udostępnij artykuł:

Franczyza na próbę z Północ Nieruchomości Franczyza na próbę z Północ Nieruchomości
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem