zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Usługi informatyczne - webdeveloping

We współczesnym świecie komputer znajduje się w każdym miejscu pracy i domu. Zastępuje wiele rzeczy, ułatwia codzienne życie, jest źródłem wiedzy, pozwala pracować, ale i zapewnia rozrywkę. Gdy się zepsuje...

...to jakby odjęło prawą rękę - mówią użytkownicy tego osiągnięcia cywilizacji. I to nie tylko "ludzie techniki", lecz studenci piszący swoje prace na komputerach, nastoletni gracze lub po prostu nauczyciele przygotowujący się do kolejnych lekcji.

IT idealna branża, by zarobić

Wszyscy oni zgodnie przyznają, że komputer lub laptop jest ich centrum dowodzenia koncentrującym najcenniejsze informacje, więc gdy się zepsuje chcą powierzyć go solidnemu fachowcowi. Jeśli więc masz pojęcie o komputerach, potrafisz rozwiązywać różne problemy z nimi związane, a może pracowałeś jako serwisant - zaryzykuj i załóż własny serwis.

Według znawców biznes związany z komputerami i oprogramowaniem to idealna branża, w jakiej można zarobić. I wciąż się rozwijać.

- Branża bardzo przyjazna do zakładania biznesu, bo najważniejszymi rzeczami, które są potrzebne do pracy to "know how", trochę narzędzi i czas, więc startując od 0 możemy rozwijać działalność i ilość oferowanych usług - zapewnia jeden z przedsiębiorców działających w tej branży.

- Można oferować serwis stacjonarny jak i z dojazdem do klienta - podpowiadają działający w tej dziedzinie. 

Co możemy robić? W czasach gdy lodówki są podłączone do Internetu, praktycznie wszystko. Możemy udzielać pomocy przy konfiguracji komputerów, tabletów, telewizorów, konfiguracji domowych sieci i rozwiązywać problemy powstałe z tego typu urządzeniami, naprawę komputerów PC, serwerów, laptopów, tabletów, drukarek, routerów, switchy, monitorów oraz innych urządzeń elektronicznych, usuwanie problemów z oprogramowaniem, problemów sieciowych, konfiguracja sprzętu biurowego, doradztwo podczas zakupu sprzętu komputerowego oraz materiałów eksploatacyjnych.

Możemy budować strony internetowe, skomplikowane aplikację klienckie, modyfikować stare aplikację i dodawać nowe funkcjonalności, utrzymywać je na wynajętych lub kupionych serwerach, pomóc w zarządzaniu domeną. Usługi w chmurze, usługi subskrybowane, wynajmowanie serwerów pocztowych, chmur plikowych, serwerów plikowych, administracja serwerami windows / linux, zarządzanie siecią firmową, budowa skomplikowanych aplikacji webowych. Możemy opiekować się i administrować infrastrukturą klienta. Przy okazji proponować zakup tuszy i tonerów do drukarek.

A gdy firma się rozwinie można poszerzyć ofertę o wykonywanie instalacji LAN/WAN, postawić własny serwer, świadczyć usługi pocztowe oraz wykonywać backupy danych. Wszystko zależy praktycznie od tego jaką wiedzą dysponujemy i co z nią zrobimy. Chcąc jednak się rozwijać dużo musimy inwestować w wiedzę, trudno jest skupić się na konkretnej ścieżce bo być dobrym we wszystkim po prostu się nie da. Z czasem warto zrzucić część kompetencji na kolejną osobę.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.33

Udostępnij artykuł:

Zarabiaj efektownym show ! Zarabiaj efektownym show !
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem