Restauracja dla rodzin z małymi dziećmi - czyli...z dzieckiem na obiad

Głośny śmiech, czasem płacz, zabawy (często jedzeniem), wygłupianie się, głośne upominanie, karmienie piersią niemowlaka – takie zachowania dzieci i ich rodziców nie zawsze są mile widziane w restauracjach. Rodzice nie chcą jednak rezygnować ze wspólnych wyjść na obiad wraz ze swymi pociechami.

Niestety, fotelik do karmienia dziecka lub stoliczek z kolorowankami nie wystarcza, aby uatrakcyjnić dziecku pobyt w lokalu, a innym gościom i personelowi – spokój i miła atmosferę.

 

Rozlany sok, karmienie piersią? – to nie problem

I tu pojawia się idealny pomysł na biznes – restauracja dla rodzin z małymi dziećmi, wychodząca naprzeciw rodzinom i oferująca coraz ciekawsze rozwiązania dla maluchów. Taka, w której rozlany sok czy zupa nie stanowi problemu, panuje rodzinna atmosfera i istnieje możliwość swobodnego korzystania z usług restauracji w towarzystwie małych gości.

 

- Urządzona w domowym wystroju – proponują mamy. – Z pluszowymi pufami, sofami, domkami dla dzieci lub namiotem, kartonem klocków i zabawek, a w toalecie przewijakiem i wygodnym zlewem, w którym swobodnie można umyć dziecko… To naprawdę wystarczy, aby zająć dzieciaki. Poza tym bardzo pożądany byłby kącik, w którym matki mogłyby spokojnie karmić piersią…

 

Założenie własnej kawiarni wiąże się z dużymi kosztami. Wynajem lub kupno odpowiedniej nieruchomości, jej wyposażenie, adaptacja, remont, dostosowanie do potrzeb sanepidu. Nie można też zapominać o różnego rodzaju pozwoleniach i zezwoleniach, które trzeba uzyskać, aby prowadzić biznes związany nie tylko z gastronomią, ale również z małymi dziećmi.

 

Rodzinna restauracja powinna mieścić się najlepiej na parterze – trzeba pamiętać, że będą nas odwiedzały matki z wózkami, dlatego konieczny będzie podjazd dla wózków i winda, jeśli lokal będzie się mieścił na wyższych piętrach. Niektóre restauracje umożliwiają rodzicom pozostawienie wózków w szatni na parterze, co także jest dużym udogodnieniem, ale właściciel musi wówczas dysponować odpowiednią przestrzenią na zagospodarowanie szatni.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Husse
Ziemniak i Spółka