zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Dobry pomysł na biznes postawiony na rzęsach

Piękne i długie rzęsy są ozdobą każdej kobiety - zadbane, odżywione są najpiękniejszą oprawą oczu. Nic więc dziwnego, że prawie każda współczesna pani marzy o rzęsach niczym firanki. Niestety – nie każdą natura obdarzyła długimi i pięknymi rzęsami. Każda jednak może zdecydować się na sztuczne rzęsy, które – odpowiednio dobrane i założone - naprawdę świetnie imitują wygląd tych prawdziwych. Poza tym – to naprawdę świetny pomysł na biznes.

Z tego artykułu dowiesz się:

Czy doklejanie i przedłużanie rzęs to dobry pomysł na biznes?

 

1000 zł utargu dziennie

 

Doklejanie rzęs to zabieg cieszący się wśród kobiet coraz większym zainteresowaniem. Obecnie w wielu gabinetach kosmetycznych wykonuje  się zabiegi, które pozwalają na uzyskanie ładnie wyglądających, gęstych i długich rzęs. Współczesne panie doceniają wygodę i oszczędność czasu. Przedłużanie rzęs nie jest bowiem już tylko „przywilejem” gwiazd kina czy sceny.

 

Na czym polega ten pomysł na biznes idealny dla pań? Zabieg stylizacji rzęs polega na doklejeniu do naturalnej rzęsy klientki rzęsy sztucznej lub z włosia norki o odpowiednio dobranej długości, grubości oraz skręcie. Rodzaj materiału oraz metoda dobierana jest indywidualnie zgodnie z oczekiwaniami klientki oraz długości, gęstości i skrętu jej naturalnych rzęs.

 

Spektakularny efekt długich, gęstych i zalotnie podkręconych rzęs utrzymuje się przez wiele dni — potem wystarczy je tylko uzupełnić. Nic więc dziwnego, że gabinety stylizacji rzęs stały się tak popularne. I wciąż pożądane. Bowiem wśród nich – niewiele jest tych naprawdę profesjonalnych, doświadczonych, dbających zarówno o piękno jak i zdrowie klientek oraz potrafiących mówić o ewentualnych negatywnych konsekwencjach czy przeciwwskazaniach.

 

Według pań prowadzących ten kosmetyczny biznes – naprawdę się opłaca. Według nich najlepsze i doceniane przez klientki stylistki mogą zarobić nawet 1000 zł dziennie, a rezerwacje na zabiegi  trzeba wykonywać nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Zakładając jednak, że po odjęciu kosmetyków dzienny utarg stylistki to około 500 zł i tak w przeliczeniu daje nam to 10 000 zł zysku w skali miesiąca. To naprawdę niezły wynik jak na jednoosobową działalność, do podjęcia której wystarczy odpowiedni kurs, talent i doświadczenie.

 

Zawsze jednak trzeba brać pod uwagę miejsce, w którym zlokalizowany jest gabinet, możliwości lokalnego rynku, kompetencji miękkich (komunikacja i obsługa klienta), umiejętności stylizacji rzęs. Jednakże – jak zapewniają prowadzące ten kosmetyczny biznes - każda dobra i doświadczona stylistka bez problemy buduje własną bazę klientek, która pozwala jej płacić rachunki i dobrze zarobić.

 

Poza tym, elastyczność tej profesji docenić mogą również studentki oraz mamy. Nic więc dziwnego, że niektóre panie rezygnują ze swoich dotychczasowych prac, aby zostać stylistkami rzęs.

 

Jest to więc sektor urody i pomysł na biznes, który może przynosić zyski.

 

Niezbędne kursy – od 890 – 2690 zł

 

Aby zostać profesjonalnym stylistą rzęs trzeba ukończyć kurs stylizacji realizowany przez firmy kosmetyczne dostarczające materiałów do stylizacji. I tak np.3 dniowy kurs stylizacji rzęs (24 godz., wszystkie metody 1:1, 2/3:1, Hollywood - grupa max 4 os.) kosztuje 1399 zł, indywidualny kurs stylizacji rzęs wybraną metodą 8 godzinny – 890 zł, 16 godzinny – 1490 zł, 32 godzinny – 2690 zł.

 

Dobra i profesjonalna stylistka rzęs musi być cierpliwa, dokładna i mieć zdolności manualne – doklejanie bowiem po jednej rzęsie nie jest takie proste, a nierzadko stylistka okleja ich w godzinę…ponad 100.

 

Niegdyś stylistki rzęs najczęściej pracowały w gabinetach kosmetycznych i salonach piękności. Wówczas podnajmowały przestrzeń gabinetu, a część zysków oddawały w ramach czynszu właścicielowi salonu. Obecnie panie te otwierają własne gabinety – kupują lub wynajmują cały lokal i realizują własny pomysł na biznes.

 

Aby zrealizować ten pomysł na biznes kapitał potrzebny nie musi być duży. Początkowo stylistka może przeprowadzać zabiegi w domach klientek – jednakże – chociażby ze względów higienicznych, w jakich należy przeprowadzać takie zabiegi – lepiej wynająć lub kupić lokal. Wówczas do kosztów wynajmu lub kupna dochodzą jeszcze koszty wyremontowania lokalu i zaadaptowania go na gabinet stylizacji rzęs.

 

Według pań prowadzących ten kosmetyczny biznes, należy dysponować odpowiednim fotelem kosmetycznym/stołem do masażu (od ok. 800 zł – do nawet 7 000), oświetleniem, ergonomicznym krzesłem, szafkami, biurkiem oraz zestawem materiałów. Podstawowy zestaw materiałów kosztuje około 1000 zł – następnie uzupełnia się go o brakujące elementy. Narzędzia do wykonania profesjonalnej stylizacji rzęs to cała gama produktów. Koszt zabiegu stylizacji  - to w zależności od salonu 200 – 500 zł. Zabieg trwa do 3 godzin.

 

Czy zabieg stylizacji rzęs jest bezpieczny?

 

To pytanie zadaje sobie każda pani, która waha się czy powinna poddać się takiemu zabiegowi. Jak zapewniają panie prowadzące ten kosmetyczny pomysł na biznes – jest bezpieczny, jeśli korzystamy z profesjonalnych gabinetów, w których absolutnie przestrzega się higieny pracy. Czystość i schludność stanowiska pracy oraz całego salonu, używanie jednorazowych materiałów do zabiegów oraz zapewnienie klientkom komfortu i poczucia bezpieczeństwa — są naprawdę konieczne.

 

Sama stylistka powinna być przygotowana do tej profesji praktycznie i merytorycznie. Klientka musi zaufać stylistce, czuć się bezpiecznie, nie obawiać się o swoje zdrowie, utratę rzęs czy uszkodzenia oka, poparzeniem rogówki klejem do rzęs, wbicia kępki w gałkę oczną czy nabycie stanu zapalnego.

 

Dlatego też każda przyszła stylistka rzęs, który chce wykorzystać ten pomysł na biznes powinna zdawać sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności za swoją pracę, zdrowie i bezpieczeństwo klientek. Nie powinna też bać się mówić o potencjalnych zagrożeniach przy zabiegu, ale jednocześnie zapewnić, że jej doświadczenie, umiejętności i wiedza takie zagrożenia eliminują.

 

Każda stylistka rzęs wie, iż dobrze wykonany zabieg charakteryzuje się odpowiednio dobranym efektem i długością rzęs syntetycznych nie może obciążać naturalnych rzęs.

 

Tylko wtedy, kiedy zabieg przeprowadzi profesjonalna stylistka, będzie on wykonany bezpiecznie.

 

Niektóre stylistki rozszerzają swą ofertę o…naturalne metody pielęgnacji naturalnych rzęs i brwi. To także świetny pomysł na biznes lub jego uzupełnienie.

- Tak dla równowagi – mówią. – Jeśli któraś z klientem jednak rezygnuje z zabiegu, albo chce zadbać o własne rzęsy – możemy polecić jej własnoręcznie wykonywane odżywki lub różne kosmetyki pielęgnacyjne. Możemy też podpowiedzieć, jak malować oko i rzęsy, aby wyglądały na dłuższe.

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.50

Udostępnij artykuł:

Jak sprawdzić czy dana sieć operuje odpowiednim wsparciem Jak sprawdzić czy dana sieć operuje odpowiednim wsparciem
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem