zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Terminarz dla kosmetyczki. Wirtualny kalendarz wsparciem w prowadzeniu salonu

Prowadzenie salonu kosmetycznego wymaga doskonałej organizacji pracy. Planowanie zabiegów dla klientek, zamawianie różnych produktów, tworzenie akcji promocyjnych w mediach społecznościowych i inne zadania są łatwiejsze, gdy korzysta się ze specjalnego terminarza. Kalendarz dla kosmetyczek jest zatem podstawą w prężnie działającym gabinecie. Sprawdź, dlaczego warto używać wirtualnego terminarza do gabinetów kosmetycznych od Versum. 

  1. Szybkie i dokładne planowanie wizyt 
  2. Informacje o kliencie dostępne w jednym miejscu 
  3. Prosta komunikacja z klientami i nadzór nad opiniami 
  4. Kontrola magazynu i rozliczeń 

O czym pamiętać, otwierając salon kosmetyczny? Przede wszystkim o tym, że w salonie kosmetycznym panie nie tylko dbają o wygląd, ale i relaksują się podczas masażu, nakładania maseczki lub wykonywania manicure. Wizyty są jednak przyjemnością jedynie, gdy odbywają się w niestresującej, przyjaznej atmosferze. Jej tworzeniu nie sprzyja spóźnianie się kosmetyczki, długie oczekiwanie na zakończenie zabiegu u poprzedniej klientki lub nakładanie się na siebie wizyt dwóch klientek. Aby uniknąć takich sytuacji, warto skorzystać z rozwiązania takiego jak kalendarz dla kosmetyczek od Versum. Dzięki niemu prowadzenie salonu kosmetycznego w małym mieście stanie się o wiele łatwiejsze.  

Szybkie i dokładne planowanie wizyt 

Salon kosmetyczny będzie działać prężnie, jedynie gdy stworzy się prosty i przejrzysty system planowania wizyt klientów. Dzięki niemu unika się sytuacji, gdy dwie klientki pojawiają się w gabinecie o tej samej godzinie. Ponadto szybko w pełni rozplanuje się wolne terminy wizyt, bez konieczności czasochłonnego przeglądania terminarzy wszystkich osób pracujących w salonie. Takie rozwiązanie sprawi, że klienci będą bardziej zadowoleni z oferowanej im obsługi i chętniej wrócą na zabiegi.  

 Kalendarz dla kosmetyczek od Versum ułatwia zaplanowanie wizyt klientów dla wszystkich pracowników salonu. Dzięki temu z terminarza może korzystać zarówno mobilny salon kosmetyczny, jak i tradycyjny gabinet. W jednym miejscu w kilka minut sprawdza się, którzy pracownicy mają jeszcze możliwość przyjęcia klientki w salonie lub dojechania do niej do domu.  

Informacje o kliencie dostępne w jednym miejscu 

Elektroniczny kalendarz dla kosmetyczek od Versum daje szybki dostęp do wszelkich informacji o kliencie. Użytkownik może sprawdzić, z jakich zabiegów korzystała wcześniej dana kobieta, ile razy odwiedzała salon, czy posiada kartę klienta w salonie kosmetycznym, a nawet, jakie opinie wystawiła gabinetowi w mediach społecznościowych. Dzięki temu łatwiej jest rozpoznać potrzeby klientki, co przekłada się na jej wyższe zadowolenie z wykonanej usługi. Historia ułatwia również kontynuację wcześniejszych zabiegów w celu uzyskania najlepszego efektu pielęgnacyjnego. Ponadto dzięki historii zabiegów unika się powtarzania peelingów lub maseczek, które np. wywołały u klientki reakcję uczuleniową. 

Informacje o kliencie zawarte w terminarzu przydają się również do potwierdzania, przesuwania i odwoływania wizyt. Numery telefonów, adresy mailowe oraz inne formy kontaktu są przypisane do imienia i nazwiska klientek. Dzięki temu nie trzeba długo wyszukiwać danych kontaktowych, jeżeli zajdzie potrzeba rozmowy z umówioną na zabieg osobą.  

Prosta komunikacja z klientami i nadzór nad opiniami 

Salon kosmetyczny w małym mieście w dużej mierze funkcjonuje w oparciu o opinie klientów. Mobilna kosmetyczka będzie przyjmowana przez lokalną społeczność wyłącznie, gdy klientki będą ją sobie polecać między sobą. Polecenia funkcjonują zarówno jako osobista rekomendacja podczas spotkania twarzą w twarz, jak i w sieci. Panie chętnie oceniają zadowolenie z wizyty w salonie kosmetycznym w mediach społecznościowych oraz na stronach służących do wyrażania opinii o różnych firmach. 

Elektroniczny terminarz dla kosmetyczek może być połączony z kontem w mediach społecznościowych. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad opiniami klientek, co umożliwia odpowiadanie na negatywne recenzje lub ich kasowanie, jeżeli autorem niepochlebnego wpisu jest nieuczciwa konkurencja. Takie rozwiązanie pomaga chronić się przed negatywnym odbiorem ze strony potencjalnych klientek, które szukają rekomendacji lokalnych salonów kosmetycznych.  

Kontrola magazynu i rozliczeń 

Atutem wirtualnego kalendarza dla kosmetyczek jest możliwość używania go do kontrolowania stanów magazynowych i rozliczania pracowników. Terminarz usprawnia sprawdzanie ilości kosmetyków, które są dostępne w salonie do przeprowadzania zabiegów, a także liczby różnego rodzaju akcesoriów (np. środków dezynfekcyjnych, jednorazowych pilników). Dzięki temu unika się sytuacji, w której wykonanie zaplanowanego zabiegu jest niemożliwe z powodu braku potrzebnych preparatów lub sprzętów dla kosmetyczek. Dodatkowo kalendarz do gabinetu kosmetycznego umożliwia szybkie dokonywanie rozliczeń z pracownikami. Za jego pomocą łatwo sprawdza się, który z pracowników wykonał określone zabiegi. Na podstawie zebranych w ten sposób informacji oblicza się prowizje, premie i napiwki. 

Materiał zewnętrzny

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.52

Udostępnij artykuł:

Jaka jest rola osoby wspierającej franczyzobiorcę Jaka jest rola osoby wspierającej franczyzobiorcę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem