zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysł na biznes - otwieramy mini-kino 2D/3D

Wielu ludzi zastanawia się jak rozpocząć dochodowy biznes? Jak najlepiej zainwestować pieniądze? Jakie inwestycje dadzą maksymalny dochód przy minimalnym ryzyku? Otwarcie 2D/3D mini kina to całkowicie nowy, innowacyjny pomysł, z pustą niszą na rynku, co daje szansę stać się monopolistą lub uchwycić większy udział, na rynku w danym mieście.

  pomysł na biznes - mini kino Zaglądając do Internetu w poszukiwaniu odpowiedzi, widzimy standardowe odpowiedzi: otwarcie warsztatu samochodowego, otworzenie myjni, sklepu z warzywami czy ubraniami ... lub nieograniczone oferty marketingu sieciowego. imagesOczywiście, wszystkie te firmy mają prawo do istnienia, ale są mniej rentowne, bardziej ryzykowne, wymagają dużej inwestycji, i mają ogromną konkurencję na rynku. Na własne oczy, na co dzień można zobaczyć jak dużo jest warsztatów, stacji diagnostycznych w danym mieście, można kupić jedzenie lub ubrania w wielu sklepach. Otwarcie 2D/3D mini kina to całkowicie nowy, innowacyjny pomysł, z pustą niszą na rynku, co daje szansę stać się monopolistą lub uchwycić większy udział, na rynku w danym mieście. Plusem tego pomysłu jest niewielka inwestycja i szybki okres zwrotu poniesionych kosztów. Biznes z branży kina od dziesięcioleci jest na liście najbardziej opłacalnych rodzajów biznesu. Nie jest to zaskakujące, bo na rozwój tego rynku pracują największe na świecie wytwórnie filmowe, tysiące producentów, reżyserów, aktorów, menadżerów ? Najmocniejsze bazy produkcyjne, które znajduje się w Hollywood i wszystkie powiązane firmy będą walczyć o rozwój tego rynku w najbliższych latach, bo od tego zależy dochód wielu osób i firm. A ludzie zawsze będą potrzebowali rozrywki i zawsze będzie popyt na filmy. 5W dzisiejszych czasach, kina, w szczególności kina 3D są dość rozwinięte w dużych miastach. Natomiast w miastach z mniejszą liczbą ludności, w małych miasteczkach rynek jest całkowicie wolny od konkurencji. Tak, prawie każde miasto ma kino, ale my mówimy o kinie 3D, widzimy, że takie obiekty niezbyt często występują w kraju. Co miesiąc produkuje się 10-15 nowych filmów znanych firm. Wiele z nich w 3D. Możliwość obejrzenia filmu 3D w kinie czy w domu ma tylko 10% mieszkańców kraju. Jest to więc dobry pomysł i szansa na rozpoczęcie nowej działalności. Duże sale wymagają dużych inwestycji i długoterminowego okresu zwrotu kosztów. Mała sala, na przykład na 30 miejsc, jest znacznie łatwiejsza do wypełnienia, nawet w małej wiosce. I to stanowi doskonałą okazję, aby zarobić duże pieniądze.  

Zanim jednak zdecydujemy się na rozpoczęcie tego typu działalności koniecznie trzeba sprawdzić jaki jest potencjalny ?rynek zbytu? dla naszych usług.   Fot. Materiały powierzone  

Opłacalność projektu (wybrane fragmenty)

Opłacalność projektu rozpatrzymy na przykładzie kina dla 40 widzów. Kino 3D pracuje siedem dni w tygodniu: 4 roboczych (od poniedziałku do czwartku) i w ciągu trzech dni weekendowych (piątek, sobota, niedziela). W trakcie dni pracy uruchomimy pięć seansów (12:00, 15:00, 17:00, 19:00, 21:00). Średnia cena biletu na filmy w wersji 3D jest o 20 ? 30% wyższa od biletów na filmy w wersji tradycyjnej i w salach typu mini wynosi 10-20 złotych. Dla rozliczeń przyjmujemy cenę 15 złotych. Zakładamy, że frekwencja w kinie w trakcie dni zwykłych wyniesie 30% (za jedną z zalet kina kompaktowego wersji 3D uznajemy, że zapełnienie sali przewidzianej na 40 widzów w porównaniu z salą na 150 widzów, nie sprawi nam kłopotu). W tym przypadku na każdym seansie mamy 12 widzów, a to znaczy, że przy minimalnej cenie biletu w kwocie 15 złotych ? utarg z jednego seansu wyniesie 180 zł. W ciągu jednego dnia otrzymamy 900 zł (5 seansów po 180 zł). Cztery dni robocze dają nam 3.600 zł (4 dni po 900 zł). W trakcie dni weekendowych zainteresowanie kinem znacznie wzrasta i łatwo jest osiągnąć 100% zapełnienia sali. Jednakże dla rozliczenia przyjmujemy 70% zapełnienia sali ( zakładamy, że przy 40 miejscach ? 28 z nich będą zapełnione). Dodajemy także seans na godzinę 10.00 i 23.00; co w rezultacie w dni weekendowe daje nam siedem seansów. Za jeden seans otrzymujemy 420 zł (28 widzów zapłaci po 15 zł), czyli w ciągu jednego dnia weekendowego jesteśmy w stanie zarobić 2.940 zł (siedem seansów po 420 zł). Trzy dni weekendowe dają nam sumę 8.820 zł. W rezultacie ? w ciągu tygodnia jesteśmy w stanie zarobić 12.420 zł, a w ciągu miesiąca ? 49.680 zł. KOSZTY. Średnia cena wynajmu pomieszczenia z przeznaczeniem na taką salę wyniesie 3000 zł, a do obsługi kina potrzebni są dwaj pracownicy, którzy będą sprzedawać bilety, wydawać i odbierać okulary, a także obsługiwać system, pracując tygodniowo. Wydatki na płacę wyniosą 6000 zł. Koszty opłat komunalnych wyniosą 400 zł, dostęp do Internetu 100 zł, prowadzenie księgowości i niezbędne płatności podatkowe, około 500 zł. Dojdzie jeszcze opłata licencji, która bezpośrednio zależy od dystrybutorów i metod prowadzenia biznesu. Trzeba będzie także zamieścić ogłoszenia reklamowe i wydrukować zaproszenia. Do tego trzeba dodać tak zwane wydatki nieprzewidziane. Odliczymy na to 10% od ogólnego obrotu 49.680 zł. ZYSKI. Po odjęciu wymienionych wcześniej kosztów pozostaje nam 34.694 zł. Wieloletnie doświadczenie biznesowe nauczyło nas, by zysk z dowolnego biznes-planu dzielić na dwa. To znaczy, że realny nasz dochód to 17.347 zł, czyli około 4.100 EURO miesięcznie.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.35

Udostępnij artykuł:

Jakie są zalety oraz wady przynależności do sieci franczyzowej Jakie są zalety oraz wady przynależności do sieci franczyzowej
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem