Partner serwisu

Pomysł na Biznes: Przedszkole dla dzieci z oddziałem integracyjnym

Jakie przedszkole odpowiednie dla pociechy? Rodzice są coraz bardziej wymagający - dla nich ważne jest już nie tylko wystrój sali zabaw i ilość zabawek, ale przede wszystkim to, w jaki sposób oferta przedszkola wpłynie na rozwój ich dziecka. Pojawia się też coraz więcej dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Warto więc zaprezentować rodzicom alternatywę - placówkę dla przyszłych artystów, ale i dla dzieci ze specyficznymi potrzebami.

Opieka pedagogiczna, psychologiczna i terapeutyczna

Takie Przedszkole Niepubliczne Artystyczno - Językowe "Pan Słonik" z Oddziałem Integracyjnym przy ul. Alei Solidarności 13 w Tczewie prowadzi psycholog - terapeuta Alicja Kotlicka.

- Można by pomyśleć, że samo założenie przedszkola nie jest niczym skomplikowanym, ale prowadzenie tak odpowiedzialnej działalności w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne - mówi dyrektor Alicja Kotlicka. -  Tym bardziej, jeżeli - tak jak ja - patrzę przede wszystkim na dobro dziecka. Dzięki dziesięcioletniej pracy w szkołach oraz Domu Dziecka i doświadczeniu, wiem, czego brakowało na tczewskim rynku. Pomysł na założenie przedszkola pojawił się z...bezsilności. W szkole brakowało czasu, aby udzielić dzieciom rzeczywistej pomocy psychologicznej i terapii. Chciałam zapewniać im konkretną terapię przy użyciu odpowiednich narzędzi, a nie tylko poradnictwo. http://www.pan-slonik.pl/index.php http://www.pan-slonik.pl/index.php

Dyrektor przedszkola musi być nie tylko zarządzającym, pedagogiem, psychologiem czy nauczycielem. Często porównywany jest do roli architekta środowiska edukacyjnego kreującego w nim interakcje i aktywność dzieci z uwzględnieniem ich potrzeb i możliwości.  W tym "mikrosystemie" przedszkolak nabiera indywidualnych doświadczeń, sprawności i wiedzy, kształtuje swój umysł, buduje swój stosunek do siebie i świata.

Alicja Kotlicka przyznaje, że dla niej najważniejsze jest to, aby każde dziecko zostało indywidualnie potraktowane, odpowiednio prowadzone, a nie tylko miało zapewnioną podstawową opiekę. Dlatego też decydując się na prowadzenie przedszkolnego oddziału integracyjnego trzeba mieć zapewniony odpowiednio wykwalifikowany personel i pomoc specjalistów- terapeutów, psychologów, pedagogów, a także przyjmując dziecko z zaburzeniem być świadomym swych możliwości w pracy z nim.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Web Analytics google-site-verification: google3bcd9892e1b8f2dc.html