zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysł na biznes: czysty zysk z własną pralnią

Pranie w zgodzie z naturą

Oprócz pralni chemicznej można także otworzyć pralnię ekologiczną. Jak zapewniają właściciele zapewnia ona lepsze rezultaty czyszczenia garderoby w porównaniu z czyszczeniem chemicznym. Poza tym wskazują na różnego rodzaju szkodliwe dla zdrowia związki uwalniające się stopniowo z odzieży pranej chemicznie przez długi czas po odebraniu jej z pralni.

Proces ekologicznego prania zasadniczego poprzedza usuwanie zanieczyszczeń na zimno, przy użyciu dedykowanych preparatów oraz sprężonego powietrza. Technologie pralni ekologicznych oparte są wyłącznie na praniu wodnym ze specjalnie opracowanymi do tego celu biodegradowalnymi profesjonalnymi płynnymi detergentami posiadającymi współczynnik pH poniżej 0.7 oraz substancjami impregnującymi. Jak zapewniają właściciele - programy mogą być z powodzeniem stosowane w procesie czyszczenia garderoby oznaczonej symbolem c - "tylko pranie chemiczne".pralnia-1 Podobnie jak w przypadku tradycyjnych pralni chemicznych, otworzenie pralni ekologicznych wyniesie ok. 200-400 tys. zł.  Niezbędny będzie lokal o powierzchni 60-70 m kw., wysokości ok. 3 m, szerokim froncie, wyposażony w instalacje - prąd 220/380 V 50-60 KW, przyłącze wody 1/2'', kanalizację 0 50, wentylację - 10 wymian powietrza / h, telefon. Pralnię należy wyposażyć w ekologiczne urządzenia pralnicze. Najbardziej polecane przez właścicieli to System Electrolux Lagoon. Według nich system Lagoon charakteryzuje się niskimi nakładami inwestycyjnymi, niskimi kosztami chemii. Zmniejsza też zużycie energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami do czyszczenia na sucho.

Właściciele pralni ekologicznych zapewniają, że właśnie otworzenie pralni "w zgodzie z naturą" jest biznesem przyszłościowym.

- Ludzie coraz częściej zwracają uwagę na ekologię i własne zdrowie - zapewniają. - Właściciele hoteli na całym świecie przestają już korzystać z tradycyjnych pralni na rzecz pralni ekologicznych. Wciąż przybywa nam klientów dbających o środowisko i własne zdrowie.

Zarówno pralnie chemiczne, jak i ekologiczne mają swoich zwolenników. W dużej mierze od właściwej promocji zależeć będzie, którą z nich wybierze klient. Właściciele pralni chemicznych zapewniają, że także są ekologiczni. Zobowiązują się do poszukiwania i wdrażania odpowiednich rozwiązań ekologicznych, aby ograniczyć negatywny wpływ biznesu na środowisko naturalne. Stosują np. recykling przez zwracanie z powrotem do pralni drucianych wieszaków, wprowadzają ekologiczne pokrowce przeznaczone do wielokrotnego użycia, optymalizują zużycie energii i wody poprzez efektywne systemy jej dozowania oraz odzysku.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.29

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć odpowiadamy Franczyza bez cięć odpowiadamy
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem