zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pies posłuszny i w dobrej formie - ośrodek szkolenia psów

Zanim założysz ośrodek szkolenia psów...

- Przed założeniem takiej działalności warto oczywiście spisać porządny biznesplan, a także rozejrzeć się, czy nie istnieją już takie placówki w najbliższej okolicy - podpowiada Katarzyna. - Warto też pomyśleć nad rozszerzeniem swojej oferty także np. o tzw. świetlicę dla psów. Właściciele zostawialiby zwierzęta np. w czasie, gdy są w pracy lub na kilka godzin aż zrobią zakupy. Niektóre psy bardzo nie lubią zostawać same w domu ? albo go wtedy demolują, albo głośno szczekają. Poza tym cały dzień zamknięte nie mają gdzie się wybiegać i załatwić swoich potrzeb fizjologicznych.

Pani Katarzyna przyznaje, że nawet, jeśli właściciel czworonoga ma do dyspozycji kilka ośrodków szkoleniowych, i tak szuka najlepszego ? pyta znajomych lub na różnych forach tematycznych. Pomysł na biznes

- Wybierają takie ośrodki, gdzie szkoleniowcy mają już duże i wciąż zdobywają kolejne doświadczenia oraz dążą do poszerzania wiedzy (ludzie nie lubią "zmumifikowanych" szkoleniowców), uczą też właścicieli obserwowania i prawidłowego postępowania z psem, reagowania w różnych sytuacjach (czasami nauka zachowań jest sprawą drugorzędną), startują w psich sportach lub pracują ze swoim psem/psami użytkowo - niezależnie od rasy, posiadają uprawnienia ZK lub innej organizacji FCI (mogą być to uprawnienia z innych krajów), a także - najważniejsze- metodę dobierają do pary pies-przewodnik - wylicza pani Katarzyna. - Warto wziąć to pod uwagę zakładając szkołę.

Poza tym kursanci cenią to, że szkoleniowiec potrafi przyznać się, że czegoś nie wie, słucha co właściciel psa mówi i jeżeli poprosi, żeby czegoś nie robił to tego nie robi. Szkolenie psów to tak naprawdę w dużej części szkolenie właścicieli, ale także uważne ich słuchanie. Troskliwy i zaangażowany właściciel najlepiej zna swojego pupila. Poza tym w każdej dobrej szkole jak właściciel zgłosi jakikolwiek problem, np. nieprawidłowej reakcji psa na rowerzystów lub biegaczy to powinien być on rozwiązany (mimo, że ośrodek nie posiada takiego szkolenia w ofercie).

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.36

Udostępnij artykuł:

Podarunkowe gadżety pomysłem na biznes Podarunkowe gadżety pomysłem na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem