Partner serwisu

Otwieramy czekoladziarnię - przystań dla artystów i strudzonych rodziców

W chłodniejsze dni smak gorącego czekoladowego napoju jest tym co z pewnością niejedną osobę postawi na nogi. Jeśli jeszcze dodamy do tego miłą atmosferę, klimatycznie oświetlony stolik, jak i całe wnętrze, pozwalające przenieść się w inny świat bezapelacyjnie klient będzie nasz. Takim miejscem jest oczywiście urządzona ze smakiem czekoladziarnia.

U nas przekonacie się, że czekolada to nie tylko zwykła tabliczka czekolady lub bombonierka. W każdej z naszych pralin znajdziecie inną melodię i poczujecie smaki miejsc, w których chcielibyście się znaleźć. Nasza czekolada na gorąco zaskoczy swoją słodyczą i gęstością. Tymi słowami witają nas właściciele Czekoladziarni w Jeleniej Górze na Dolnym Śląsku.

Zaczęło się od fotografa...

- Właściwie, to że zajęłam się prowadzeniem -Czekoladziarni jest zwykłym przypadkiem - wspomina pani Urszula Krzewińska, właścicielka i szefowa lokalu. Przez jakiś czas pewien fotograf wynajmował od nas budynek, gdzie teraz się mieścimy. Jeszcze w 2007 r. próbował realizować pomysł stworzenia galerii czekoladowej - miejsca nawiązującego do kultury czekolady. Miała to być kawiarnia z zacięciem artystycznym. W 2010 r. definitywnie postanowił zrezygnować z najmu. Akurat mieliśmy końcówkę tego wielkiego, globalnego kryzysu, który odbijał się na wszystkich. Zauważyłam jednak, że nasz najemca nie miał zupełnie złego pomysłu. Postanowiliśmy skorzystać z jego pracy i pomysłowości i nieco zmodyfikować jego pierwotną ideę. Tak w 2011 r. stworzyliśmy lokal serwujący czekoladę. czekoladziarnia

Nowa odmieniona galeria czekolady nie była jedynie zwykłą kawiarnią serwującą słodkie, gęste napoje. Była czymś więcej. Nie tylko magicznym miejscem, gdzie można chwilę odsapnąć od codziennego zgiełku, ale też przystanią dla artystów fotografików, malarzy i osób, dla których cenna jest tradycja małej ojczyzny  swojego regionu.

 

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Web Analytics google-site-verification: google3bcd9892e1b8f2dc.html