zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Otwieramy Auto Giełdę - pomysł na lokalny biznes

Pomysł na biznes w 2022 r. powinien uwzględniać przede wszystkim pandemię.Jednocześnie biznes, który warto rozwijać, to na pewno taki, którego założyciel ma wyższy niż przeciętny poziom zadowolenia z wyników, jak również dobre perspektywy na przyszłość i dalszy rozwój. Co zatem wybrać, biorąc pod uwagę te czynniki i ryzyka? Od nas samych zależy w dużej mierze, czy pomysł na biznes przyniesie nam zadowolenie oraz zyski. Mamy smykałkę do interesów, a i drobna kwota na rozkręcenie firmy też się znajdzie. Może kręci nas świat motoryzacji... Dziś podpowiadamy pomysł na biznes, jak założyć auto giełdę.

Wiele osób myśli o założeniu własnej firmy i szuka najlepszego pomysłu na biznes.W artykule prezentujemy pomysł na biznes dla osób z zacięciem do motoryzacji.

Analizując ten pomysł – zastanów się najpierw czy taka praca sprawiała by Ci przyjemność oraz czy jest to coś co chciałbyś robić każdego dnia. To kluczowe pytanie, które musisz sobie zadać. Od Ciebie zależy w dużej mierze, czy otwierana firma przyniesie nam zadowolenie oraz zyski. Jeżeli mamy smykałkę do interesów.Może kręci nas świat motoryzacji... Dziś podpowiadamy, jak założyć auto giełdę.Co ważne, zanim zdecydujemy się na poprowadzenie auto giełdy potrzebne jest doświadczenie w prowadzeniu firmy, funkcjonowaniu na rynku. Dobrze jeśli wcześniej byłeś przedstawicielem handlowym jakiejś firmy, albo wręcz czymś handlowałeś. Nie bez znaczenia jest też rozeznanie na rynku. Trzeba się orientować jaką mamy konkurencję na terenie, gdzie chcemy otworzyć swoją firmę. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy damy radę poprowadzić skutecznie taką firmę. Kalkulowanie rentowności przedsięwzięcia, to nie tydzień, a co najmniej kilka miesięcy mozolnego sprawdzania wszystkiego co może mieć wpływ na prowadzenie firmy.

Jaki pomysł na biznes w małym mieście?

W przypadku auto giełdy można ją założyć w małym mieście lub na jego obrzeżach jak bohater naszego artykułu.Jej właściciel nie pobiera żadnych marż od transakcji jakie zawierać będą sprzedający i kupujący auto. Zyski, to jedynie pieniądze, jakie wpłyną z tytułu opłat za postój samochodu na terenie firmy. Opłaty są różne w zależności od czasu postoju. Jak to wygląda od kuchni? Do właściciela bądź pracownika auto giełdy przychodzi klient, który chciałby sprzedać swoje auto. Zostawia pojazd na terenie firmy określając wstępne warunki sprzedaży. Informacja taka umieszczana jest za szybą auta. Jeżeli znajdzie się ktoś zainteresowany nabyciem pojazdu, to kontaktuje się bezpośrednio z posiadaczem auta. Kulisy umowy dogrywają sami zainteresowani. Jeżeli auto giełda ma być naszym dodatkowym interesem, to musimy uzupełnić wpis do ewidencji, poinformować Urząd Skarbowy i ZUS o poszerzeniu działalności. O ile, to nasza pierwsza działalność na własny rachunek, to nasze działania - po uprzednim znalezieniu lokalizacji dla naszego przedsięwzięcia.Zaczynamy od rejestracji, czyli wpisu do centralnej ewidencji gospodarczej. Praktycznie wszystko można załatwić w tzw. jednym okienku, jednak w przypadku wyboru zasad opodatkowania warto wybrać się ?skarbówki? i zasięgnąć informacji, która z form będzie dla naszej działalności najkorzystniejsza.

Skąd wziąć pomysł na swój biznes?

Przy wyborze wyborze pomysłu na biznes w postaci auto giełdy należy sprawdzić, czy ten teren jest przewidziany w planach zagospodarowania przestrzennego gminy na taką właśnie działalność. Z uzyskaniem takich informacji nie będzie większych problemów. Są one dostępne w urzędach gmin. Zresztą, sami urzędnicy pomagają w tym zakresie. Jeżeli nasza działalność trafiła w niszę na rynku, to mamy większe szanse na powodzenie. Należy się jednak liczyć z tym, że nasz przykład sprawi, iż ktoś inny zechce poprowadzić taką jak nasza firmę. Dlatego ważne jest, aby nasza auto giełda czymś się wyróżniała. Sama nazwa auto giełda nie jest zastrzeżona i może jej używać każdy, kto zechce poprowadzić taką firmę. Stąd należy wybrać znak ? logo, jakie pozwoli identyfikować potencjalnym klientom akurat waszą firmę. O renomę firmy trzeba dbać na bieżąco. Od tego zależy, czy będziemy mieli zadowolonych klientów, którzy chętnie do nas wrócą.

Pomysł na biznes już mam. Ale jak zacząć?

Dobrze jeżeli mamy do dyspozycji własny teren, na którym mogą stać zaparkowane auta. Jeżeli nie mamy takiego, to należy się liczyć z dodatkowymi kosztami, z tytułu kupna bądź dzierżawy terenu oraz konieczności podniesienia standardu terenu pod plac przeznaczony do parkowania aut. Trzeba się liczyć z koniecznością posiadania co najmniej 2000 m kw. na parking. W atrakcyjnym terenie to koszt nawet 100 tys. zł za 1000 m kw. Na uboczu cena może być nawet o połowę niższa. Położenie przy ruchliwej trasie jest niewątpliwie drogą do sukcesu dla naszej firmy. Trzeba zadbać o pomieszczenie biurowe. Może to być budka, a możemy też postawić solidny budyneczek. O jednym należy pamiętać auto giełda zazwyczaj najlepiej prosperuje w cieplejszych miesiącach, czyli od marca przez kolejnych sześć miesięcy. Zimą nie można liczyć na zbyt duże zyski, zwłaszcza na początku działalności. Zwłaszcza w przypadku prowadzenia auto giełdy musimy sprytnie, ale i efektownie przedstawić plusy naszej działalności. Zaznaczyć, że to nie jest autohandel, który czerpie zyski z pośredniczenia w sprzedaży kupnie pojazdów oddanych w komis. Warto zainwestować choćby w ulotki promocyjne, czy reklamę w gazecie. Bardzo istotnie jest mówienie klientowi prawdy o stanie technicznym oferowanych na sprzedaż pojazdów. Dobrze jest też umieć doradzić zainteresowanym kupnem na co powinni zwrócić uwagę wybierając dla siebie auto. Jeśli zrobiliśmy już wszystko co możliwe, aby nasza firma stała się atrakcyjną dla klientów, możemy życzyć sobie tylko powodzenia.

Z czym się wiąże posiadanie własnej firmy ?

Posiadanie własnej firmy w pierwszej kolejności wiąże się z niezależnością. Od momentu uruchomienia działalności gospodarczej staje się ona Twoim źródłem dochodu. Ponadto w przypadku poszczególnych branż często od Ciebie zależy, ile zarobisz.

Przy prowadzeniu własnego biznesu często możesz decydować ile chcesz pracować oraz w jakich godzinach (nie we wszystkich branżach)

KOSZT INWESTYCJI

Łączna kwota na starcie przedsięwzięcia, ok. 148.790-295.740 zł

 • 100-200 tys. zł na zakup 2000 m kw. placu lub... 3000-4000 zł za dzierżawę miesięczną,
 • koszty reklamy 3000-4000 zł,
 • zakup wyposażenia biura, m.in. sprzęt biurowy 15-20 tys. zł,
 • ogrodzenie terenu 5000-10000 zł,
 • utwardzenie placu do parkowania 20-50 tys. zł,
 • postawienie budynku biurowego 250-500 zł,
 • księgowość 240 zł,
 • założenie strony w internecie 300-2000 zł,
 • środki czystości, urządzenia sprzątające.

Miesięczne koszty stałe 3000-4000 zł

 • dzierżawa miesięczna 250-500 zł,
 • księgowość 250-800 zł,
 • 2500-3500 zł zatrudnienie pracownika,
 • 100-200 zł środki czystości,
 • 400-500 zł koszt ogrzewania w sezonie,
 • 400-800 opłaty za wodę,
 • prąd 150-800 zł,
 • stróż z agencji ochrony 300-400 zł,
 • materiały biurowe i strona internetowa

Razem ok. 6350-10.500 zł

Szacowane przychody 5000-9000 zł

miesięczne wpływy z tytułu postoju aut w sezonie (300 zł dziennie), zimą zastój 30-80 zł stawki za postojowe za tydzień 150-300 zł ,stawki za postój na czas nieokreślony

Generowany dochód w sezonie 3500-4000 zł

Dobry wizerunek jest bezcenny

Rafał i Justyna Kondysiakowie prowadzą Auto Giełdę Całotygodniową w Zblewie już niemal 5 lat. - Ważne żeby klient miał do nas zaufanie - podkreśla pan Rafał. - Wtedy do nas wraca po kolejne auto, tak samo jego rodzina, znajomi. Dobry wizerunek jest bezcenny. W tej działalności jest kilka plusów. Mamy bezpośredni kontakt z ludźmi. Pracujemy na swoim, to komfort, ale i obciążenie. Trzeba na bieżąco sondować, reagować na ewentualne zmiany na rynku motoryzacyjnym. Jak przyznaje pan Rafał, równocześnie małżonkowie prowadzą dystrybucję jaj. - To pomaga przetrwać zimę, kiedy jest zastój - mówi właściciel.
R. i J. Kondysiakowie

 pomysł na biznes-auto giełda  

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.36

Udostępnij artykuł:

Fastfood z foodtrucka pomysłem na biznes Fastfood z foodtrucka pomysłem na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem