Partner serwisu

Zanim wybierzesz sieć - dokładnie sprawdź franczyzodawcę

Franczyzodawca musi być źródłem wiedzy i doświadczenia

- Dokonując wyboru odpowiedniej sieci dla siebie, na wstępie już odrzuciłbym wszystkie te koncepty, w których dawca nie posiada żadnych punktów – radzi Marcin Uliński. – Wybieramy tylko SPRAWDZONE sieci, podparte DOŚWIADCZENIEM dawcy licencji, na których przecież my mamy bazować i czerpać korzyści. Idealny franczyzodawca powinien mieć doświadczenie w prowadzeniu kilku punktów własnych lub franczyzowych przez kilka lat. Najlepiej nie wchodzić w „młode” franczyzy, które nie mają żadnych punktów. Nie może być tak, że niedoświadczony franczyzodawca obiecuje wiele korzyści, ale nie ma żadnego doświadczenia w prowadzeniu sieci. On musi być dla nas źródłem wiedzy, wsparciem – powinien umieć rozwiać nasze wątpliwości, mieć różne pomysły na rozwój, a także …WYNIKI FINANSOWE.

 

Marcin Uliński przestrzega, że nie wolno bać się pytać franczyzobiorcy o wszystko, co nas interesuje. Zwłaszcza kwestie finansowe, które powinny być przecież najważniejsze.

- Głównym celem wchodzenia w system franczyzowy to zarabianie – przypomina ekspert. – I to więcej niż na etacie. Nie możemy przepłacać wchodząc w cudzy biznes – wtedy to będzie mijało się z celem. Musimy więc sprawdzić, czy odniesiemy realne korzyści, które obiecuje nam nasz potencjalny dawca licencji.

 

Franczyzodawca powinien podzielić się z nami każdą informacją – a nas powinien interesować model praktyczny franczyzy, a nie tylko teoretyczny.

- Zachęcam więc potencjalnych biorców do odwiedzenia punktów danej sieci, rozmowę z innymi franczyzobiorcami, zweryfikowanie zapewnień dawcy licencji. Zapytajmy franczyzobiorców o faktyczne korzyści z przystąpienia do sieci, o realne wsparcie i opiekę dawcy, o sztab, z którym można współpracować. To naprawdę wyjdzie nam na dobre.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Web Analytics google-site-verification: google3bcd9892e1b8f2dc.html