zaloguj

Zanim wybierzesz sieć - dokładnie sprawdź franczyzodawcę

Franczyzodawca musi być źródłem wiedzy i doświadczenia

- Dokonując wyboru odpowiedniej sieci dla siebie, na wstępie już odrzuciłbym wszystkie te koncepty, w których dawca nie posiada żadnych punktów – radzi Marcin Uliński. – Wybieramy tylko SPRAWDZONE sieci, podparte DOŚWIADCZENIEM dawcy licencji, na których przecież my mamy bazować i czerpać korzyści. Idealny franczyzodawca powinien mieć doświadczenie w prowadzeniu kilku punktów własnych lub franczyzowych przez kilka lat. Najlepiej nie wchodzić w „młode” franczyzy, które nie mają żadnych punktów. Nie może być tak, że niedoświadczony franczyzodawca obiecuje wiele korzyści, ale nie ma żadnego doświadczenia w prowadzeniu sieci. On musi być dla nas źródłem wiedzy, wsparciem – powinien umieć rozwiać nasze wątpliwości, mieć różne pomysły na rozwój, a także …WYNIKI FINANSOWE.

 

Marcin Uliński przestrzega, że nie wolno bać się pytać franczyzobiorcy o wszystko, co nas interesuje. Zwłaszcza kwestie finansowe, które powinny być przecież najważniejsze.

- Głównym celem wchodzenia w system franczyzowy to zarabianie – przypomina ekspert. – I to więcej niż na etacie. Nie możemy przepłacać wchodząc w cudzy biznes – wtedy to będzie mijało się z celem. Musimy więc sprawdzić, czy odniesiemy realne korzyści, które obiecuje nam nasz potencjalny dawca licencji.

 

Franczyzodawca powinien podzielić się z nami każdą informacją – a nas powinien interesować model praktyczny franczyzy, a nie tylko teoretyczny.

- Zachęcam więc potencjalnych biorców do odwiedzenia punktów danej sieci, rozmowę z innymi franczyzobiorcami, zweryfikowanie zapewnień dawcy licencji. Zapytajmy franczyzobiorców o faktyczne korzyści z przystąpienia do sieci, o realne wsparcie i opiekę dawcy, o sztab, z którym można współpracować. To naprawdę wyjdzie nam na dobre.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.18

Udostępnij artykuł:

Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem