zaloguj

Sport, eko, rolnictwo - franczyza idealna dla ciebie

Zastanawiasz się, czy franczyza to dobry pomysł na biznes dla Ciebie? A może wahasz się nad wyborem odpowiedniej franczyzowej branży? Masz naprawdę wiele możliwości, aby zrealizować swój pomysł na biznes we franczyzie. Lubisz sport? A może żyjesz eko? Czy może mieszkasz na wsi i interesuje Cię agrobiznes? Podpowiadamy Ci, jaka franczyza może być dla Ciebie idealna.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jakie są przykładowe biznesy franczyzowe związane ze sportem, ekologią i rolnictwem

Przeczytaj i zastanów się, czy któraś z naszych propozycji zainspirowała Cię do zrealizowania swojego pomysłu na biznes, w którymś z prezentowanych biznesów franczyzowych.

 

Franczyza dla lubiących sport

Obecnie zdrowie i sport traktowane są jako środek do osiągnięcia lepszej jakości życia. Nic dziwnego - życie współczesnego człowieka – związane zarówno z dobrodziejstwami cywilizacji, jak i z jej negatywnymi konsekwencjami – wymusza nowy styl życia. Także lekarze apelują o docenianie znaczenia profilaktyki i promocji zdrowia oraz korzyści jakie daje sport.

 

Coraz wyższy poziom wykształcenia i przynależność do grupy zawodowej mogą być czynnikami pogłębiającymi świadomość ludzi, a w efekcie czynnikami kształtującymi potrzeby i nawyki uprawiania sportu nie tylko wśród jednostek, ale i całego społeczeństwa.

 

Sport cieszy się coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa. Można więc przekuć to w naprawdę dobry pomysł na franczyzę. Sklepy z artykułami sportowymi, kluby fitness, sklepy z suplementami diety i odżywkami zdobywają polski rynek.

 

Chciałbyś wejść w biznes franczyzowy, którego głównymi odbiorcami będą kochający sport - dla miłośnicy jednośladów, piłki nożnej, fitnessu. Jak wiadomo, każdy sport wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu i stroju. Sprzedawaj więc wszystko to, czego potrzebują sportowcy i skorzystaj z biznesów franczyzowych sklepu ze sprzętem, odzieżą i obuwiem sportowym.

 

Sieci franczyzowe dla osób lubiących sport to m.in.: Hummel, 50 Style, Dobre Sklepy Rowerowe, Mrs. Sporty, Galeria Zdrowia.

 

 

Eko franczyza dla dbających o środowisko

Trend eko przejawia się już nie tylko w branży spożywczej, ale i odzieżowej, motoryzacyjnej, budowlanej.…Istotne jest, że na „bycie EKO” mogą pozwolić sobie także mniejsze przedsiębiorstwa – eko biznes jest nie tylko świetną wizytówką, ale jest także nieszablonowy, nowatorski i przede wszystkim zdrowy. A we współczesnym świecie klienci cenią sobie najbardziej. Pomysłowość przedsiębiorców nie ma granic – produkcja bambusowych skuterów, upcyklingowych toreb, hydrofilowe biodegradowalne folie, pufy z opon – to tylko niektóre z eko-biznesów.

 

Przyszli przedsiębiorcy mają też duży wybór z opcji eko-franczyz.

Branża eko-żywności jest stosunkowo nowa, ale jest obecnie jedną z niewielu branż odnotowujących ciągły i niezwykle dynamiczny wzrost na całym świecie, a od 10 lat również w Polsce. Eko franczyza może więc stanowić naprawdę dobry pomysł na biznes.

 

Stopniowo dociera do Polski coraz więcej ekologicznych środków pielęgnacyjnych i upiększających. Noszą one różne nazwy: biokosmetyki, kosmetyki organiczne, kosmetyki ekologiczne, kosmetyki biologiczne, certyfikowane kosmetyki naturalne. Pojawia się też coraz więcej sieci franczyzowych. Franczyza eko staje się coraz bardziej popularna.

 

Trend na produkty eko i organiczne jest obecnie jednym z najsilniejszych na rynku produktów spożywczych. Już 2/3 konsumentów spożywa takie artykuły lub przynajmniej miało z nimi kontakt. Dzięki działalności edukacyjnej różnych organizacji ekologicznych, ostrzegających przed szkodliwym wpływem chemikaliów, coraz większa liczba konsumentów sięga również po naturalne kosmetyki.

 

Opcje franczyzowe dla osób dbających o środowisko to m.in.: Organic Farma Zdrowia, Bioway,  Bio-Beauty, Lemon Fresh, Greek Steam, Toy Planet, Greek Way, Bio Piekarz.

 

 

Dobry pomysł na biznes? – franczyza w rolnictwie

Rolnictwo jest specyficznym sektorem gospodarki – chociażby ze względu na jego bezpośrednie związki ze środowiskiem przyrodniczym. Wciąż też przechodzi ewolucję. Polega ona na systematycznym poszukiwaniu takiego modelu gospodarowania, który będzie wypełniał podstawową funkcję wytwarzania artykułów rolnych przeznaczonych do bezpośredniej konsumpcji lub do przetwórstwa rolno-spożywczego będąc jednocześnie dobrze zharmonizowanym z całą gospodarką.

 

Istnieje też inna opcja rozwoju dla polskiego rolnictwa − produkowanie zgodne z procedurami rolnictwa ekologicznego, które daje rolnikowi możliwość wytworzenia

smacznych, aromatycznych i pełnowartościowych produktów, wolnych od szkodliwych substancji . Rolnictwo ekologiczne to prężna dziedzina, podlegająca przeobrażeniom, determinowana wzrostem sprzedaży żywności naturalnej, rozwijająca się nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

 

Rozwój rolnictwa spowodował, że wiele firm odpowiedziało na potrzeby tego sektora i dostosowało się do jego wymagań. Powstały także sieci franczyzowe. Jakie?

 

Przede wszystkim franczyzowe specjalistyczne sklepy oferujące części zamienne do maszyn rolniczych, ciągników, hydraulikę siłową, artykuły do produkcji zwierzęcej, ogumienie, koła, akumulatory i akcesoria.

 

Poza tym powstały też sieci franczyzowe zajmujące się: zaopatrzeniem sektora rolnego w biomasę, tworzące ekologiczne zagłębia zdrowej żywności, ale także świadczące usługi consultingowe dla rolników czy banki przyjazne temu sektorowi gospodarki.

 

Według specjalistów franczyzy w sektorze rolnictwa są bardzo opłacalne. Rolnicy otrzymują dotacje unijne, które przeznaczają m.in. na wymianę parku maszynowego, zakup ziemi, przebudowę budynków gospodarskich, nowe technologie pracy w uprawach, nawozy.

 

Sprzedając rolnikom to, czego potrzebują, można więc z powodzeniem skorzystać z pieniędzy, które obracają się w tej branży. Franczyza w rolnictwie to naprawdę dobry pomysł na biznes.

 

Franczyza w rolnictwie to przede wszystkim sieci: Grene, Kurka, Woodwaste, Krówka, Granit, ActiBio, Agro Kapitał, Bank Zachodni WBK, Agropoland.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 2.95

Udostępnij artykuł:

Jak sprawdzić czy dana sieć operuje odpowiednim wsparciem Jak sprawdzić czy dana sieć operuje odpowiednim wsparciem
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem