zaloguj
PRZEWIŃ

Smacznie i ekologicznie - otwieramy bar ze zdrowym jedzeniem

Koszty stworzenia baru - od 200 do 500 tys. zł

Na etapie powstawania lokalu BIOWAY, dawca licencji występuje w roli doradcy, przekazując wytyczne, wszelkie niezbędne informacje oraz kontrolując realizację projektu. Przed otwarciem baru, BIOWAY szkoli biorcę licencji oraz personel niezbędny do prowadzenia baru. W trakcie otwarcia baru, BIOWAY zapewnia nadzór koordynatora.

Po otwarciu baru, BIOWAY wskazuje dostawców surowców i towarów handlowych. Biorca licencji zobowiązany jest w trakcie działalności baru do posiadania w swojej ofercie asortymentu wskazanego przez BIOWAY.

Biorca licencji podlega stałej kontroli realizacji zasad, na których została udzielona licencja. dobrepomyslynabiznes Bioway Gdańsk, ul. Wały Jagiellońskie 34

- Nasze oczekiwania względem biorców licencji to pełne zaangażowanie ze strony biorcy licencji w prowadzenie baru BIOWAY - informuje Jakub Pierzankowski. - Powinno być to główne jego zajęcie zawodowe, a nie praca dorywcza. Preferujemy osoby chcące prowadzić BIOWAY wraz z innymi członkami rodzin. Nie wymagamy doświadczenia w prowadzeniu gastronomii. Mile widziane jest posiadanie doświadczenia w zarządzaniu personelem. Nie wymagamy, aby biorcy licencji osobiście stosowali dietę wegetariańską, wegańską - zachęcamy do zmiany przyzwyczajeń, ale nie zmuszamy do tego. Nie mamy też preferencji co do wieku i stanu cywilnego biorców licencji.

W zależności od lokalizacji i stanu technicznego lokalu, stworzenie baru BIOWAY kosztuje od 200 000zł do 500 000 zł. Zdarzają się również bardziej kapitałochłonne inwestycje. Górnej granicy kosztów niestety nie ma.

Dla uproszczenia można przyjąć, iż stworzenie lokalu wymaga zainwestowania około 2 000 zł na każdy metr kwadratowy restauracji. Powyższa kwota uwzględnia nakłady na adaptację lokalu oraz jego wyposażenie. Z naszego doświadczenia wynika jednak, iż tę kwotę można znacząco zmniejszyć, angażując się w szczegóły powstawania lokalu i dokładnie nadzorując proces inwestycyjny. Dużo zatem zależy od samego biorcy licencji.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.13

Udostępnij artykuł:

Mobilna kosmetyczka Anna Marchlewska Mobilna kosmetyczka Anna Marchlewska
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem