zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Zakwas - sekret zdrowego chleba w tradycyjnej piekarni

Chrupkie, rumiane, aromatyczne

Obecnie, dzięki różnym maszynom, które produkują pieczywo od początku do końca oraz nowoczesnym technologiom piekarnię może otworzyć praktycznie każdy. Na rynku mnóstwo jest tzw. sieciówek, których właściciele posiadają odpowiedni kapitał zamiast sztuki piekarniczej.

- To są fabryki, w których produkowanie pieczywa idzie taśmowo - mówi pan Wacław. - To żadna sztuka zaprogramować maszynę. Może już niedługo wszyscy docenią rzemieślnicze, tradycyjne piekarnie, w których ręcznie wyrabia się ciasto, kształtuje się bochenki, osobiście kontroluje się temperaturę i czas wypiekania itp.

Pani Janina dopowiada, że na początku obawiali się, że będą mieli za mało klientów. Jednak ich znajomi polecali ich piekarnię innym, poza tym - wzorem popularnego telewizyjnego programu - małżeństwo postanowiło zrobić najlepszą promocję swojej piekarni - pozwolić mieszkańcom na degustację ich wyrobów.

- Częstowaliśmy na rynku mieszkańców naszym świeżym chlebem żytnim na zakwasie, ziarnistym na zakwasie z siemieniem lnianym, chlebem słonecznikowym na zakwasie, żeby wiedzieli, co będą u nas mogli zakupić - breadopowiadają.

- Rozdaliśmy mnóstwo ulotek, a zebraliśmy...mnóstwo zamówień. Sprzedajemy pieczywo na miejscu, ale i dowozimy je też wcześnie rano do naszych klientów. Nie współpracujemy z innymi piekarniami ani z marketami. Prowizja, jaką mielibyśmy oddać sklepom pozwala pokryć koszty dowozu do naszych klientów.

- Na start wydaliśmy ok. 500 tys. zł - mówią właściciele. - Nasza piekarnia posiada sklep z pieczywem,  pomieszczenie produkcyjne pełniące rolę ciastowni, formierni i piecowni,  magazyn surowców, pomieszczenie magazynowo-ekspedycyjne, myjnię przelotową. Lokal musiał spełniać restrykcyjne sanepidowskie warunki, trzeba było go wyposażyć m.in. w regały piekarnicze, piec piekarniczy opalany drewnem, mieszalnik, krajalnica do chleba, wózek pod kosze piekarnicze itp.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.24

Udostępnij artykuł:

Czy długość szkolenia franczyzobiorcy ma znaczenie Czy długość szkolenia franczyzobiorcy ma znaczenie
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem