Zajęcia relaksacyjne dla kobiet w ciąży
Ciąża dla każdej kobiety jest czasem radosnym, ale i stresującym. Przyszłe mamy zamartwiają się czy ciąża przebiega poprawnie, czy nie jest zagrożona. Muszą martwić się o prawidłowe odżywianie równocześnie, odrzucając wiele ulubionych potraw.
Ciąża dla każdej kobiety jest czasem radosnym, ale i stresującym. Przyszłe mamy zamartwiają się czy ciąża przebiega poprawnie, czy nie jest zagrożona. Muszą martwić się o prawidłowe odżywianie równocześnie, odrzucając wiele ulubionych potraw. Nade wszystko obawiają się nadchodzącego dnia porodu. I tu pomocne mogą być zajęcia relaksacyjne, animacja czasu wolnego przyszłych mam. Jak się okazuje może to być interesujący pomysł na zarabianie.
Pani Alina Michalik 10 lat temu sama została mamą, postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami z przyszłymi matkami, poprzez organizowanie odpłatnych zajęć relaksacyjnych. Uczy jak radzić sobie ze stresem, czego unikać w czasie ciąży, jak się odprężać, by szczęśliwie dotrwać do upragnionego celu. Na co dzień prowadzi edukację ekologiczną i pracuje z dziećmi.
Natura i relaks
- Zdecydowanie w naszych spotkaniach relaksacyjnych nie mówimy o sprawach fizjologicznych, bo od tego są szkoły rodzenia - mówi Alina Michalik, pomysłodawczyni "Naturalnych metod relaksacji dla przyszłych mam" (taką nazwę noszą organizowane przez nią spotkania) - Oferuję bogaty program ćwiczeń harmonizujących ciało i umysł, relaksację przy użyciu muzyki, spokojnego, stonowanego głosu. Uczę pozytywnego nastawienia do porodu i macierzyństwa. Myślę, że moje zajęcia w sposób ciekawy i przyjemny uzupełnieniają program tradycyjnej szkoły rodzenia. Uważam, że wciąż jeszcze zbyt mało się mówi o roli nastawienia przyszłych rodziców do tego ważnego momentu, jakim będzie powitanie nowego życia na tym świecie, a przede wszystkim w rodzinie.
Odróżnić naturalne procesy
Wspomniane zajęcia mają na celu uzyskanie wyciszenia i podniesienia świadomości nowej roli i kobiecości w tym ważnym okresie. Wszystko po to, by mogło urodzić się zdrowe i spokojne dziecko. Zwłaszcza dobrze poprowadzone spotkania grupowe pozwalają wspólnie radzić sobie ze złymi emocjami, ale też w radzeniu sobie ze złymi wiadomościami.
- Usłyszałam kiedyś, że wydając dziecko na świat trzeba stać się niejako nim samym, poczuć jak ono się czuje, całą sobą dopomóc mu jak najszybciej wydostać się na zewnątrz - uzupełnia animatorka. - Zdarza się, że kobieta poroni, dlatego warto wiedzieć, że do trzeciego miesiąca ciąży taka możliwość jest rzeczą naturalną i nie zawsze zależy od kobiety, a raczej od jej naturalnego procesu biologicznego. Czasami pojawiają się sygnały od lekarza ginekologa o tym, że nie wszystko przebiega jak należy. Spotkania integracyjne w grupie mogą sprawić, że lepiej zrozumiemy co się z nami dzieje, odczujemy dane nam wsparcie. Panie mogą przekonać się, że pewne stany nie są czymś wyjątkowym. Oczywiście będę przekonywała przyszłe mamy, że słuchanie horrorów o tym "jak to strasznie boli"; "jak źle się czułam i miałam wszystkiego dosyć" - nie jest to najlepszym sposobem na przeżywanie ciąży.
Sprawdź też inne pomysły na biznes