zaloguj / zarejestruj

SnapBook w natarciu czyli internetowy album w 3 minuty

Jakiś czas temu rynek fotograficzny zadziwił pewien pomysł na startup. W skrócie polega on na umożliwieniu błyskawicznego zamówienia albumu fotograficznego na podstawie zdjęć umieszczonych na Facebook'u, Instagramie bądź innym portalu społecznościowym. Rewolucyjne podejście polega na szybkim zamówieniu albumu ze zdjęciami bez względu na miejsce - prosto z komórki lub innego przenośnego urządzenia.

Ten internetowy sukces zaskoczył wielu przedsiębiorców prowadzących działalność opartą na aktywności w sieci.

50 zdjęć za 19,99

Twórcami startupu są studenci Akademii Leona Koźmińskiego i SGH: Patryk Mucha i Adrian Skiba.

- Wspólnie z przyjacielem Adrianem Skibą stworzyliśmy nową aplikację mobilną do wywoływanie zdjęć wprost z telefon dzięki profilowi na Facebook'u, Instagramie lub Dropbox'sie w dość innowacyjnej, naszym zdaniem wygodniejszej formie - informował dobrepomyslynabiznes.pl Patryk Mucha.

- Nasz flagowy produkt SnapBook przyjął się świetnie, a w ostatnim czasie pozyskaliśmy inwestora i dosłownie od "wczoraj" otworzyliśmy własną drukarnię. Dzięki niej użytkownik poprzez naszą darmową aplikację SnapBoook, ściągniętą przez serwisy Appstore lub Google Play może bez trudu wybrać 50 zdjęć ze swojego profilu społecznościowego i po zapłaceniu 19,99 zł przez specjalny, mobilny serwis, może cieszyć się estetycznym albumem. Na youtube można oglądać klip - reklamę lifestylową ze sloganem reklamowym "Bring them back to life, choose 50 photos and turn them into memories. (Zabierz wspomnienia", wybierz 50 zdjęć i zapisz je w pamięci).

Ta pamięć może być rozumiana w dwójnasób: w pamięci własnej, ale tak naprawdę domyślamy się, że chodzi o album SnapBooka. Po klipie wyraźnie widać jaką grupę docelową wybrali właściciele opisywanej firmy - oczywiście są nimi młodzi ludzie.

Na Facebooku i Instagramie organizowane są konkursy na najciekawsze i najbardziej efektowne zdjęcia miesiąca. Zwycięzcy typowani są w pierwszy dzień danego miesiąca, a nagrodą jest... album SnapBook.  

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.37

Udostępnij artykuł:

Zainwestuj w sklep medyczny Zainwestuj w sklep medyczny
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem