zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Skup metali kolorowych świetnym pomysłem na ekologiczny biznes!

Szukasz pomysłu na biznes, który nie tylko pozwalałby osiągać regularne zyski, ale ponadto również przyczyniał się walnie do ochrony środowiska naturalnego? Takie warunki spełni z całą pewnością założenie prywatnego skupu złomu, w którego ofercie znajdować będzie się również pozyskiwanie i recykling metali szlachetnych oraz kolorowych. 

Dlaczego ten interes musi się udać?

Skup metali kolorowych to bezpieczny biznes zwłaszcza dlatego, że tego rodzaju działalność gospodarcza w dalszym ciągu nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem pośród lokalnych przedsiębiorców. Zniechęcają się oni dlatego, że otwarcie tego rodzaju składowiska nadal kojarzy się niestety mało prestiżowo. Niewielu postrzega takie działanie jako misję, która poprzez regularne poddawanie metali recyklingowi ma udział w ochronie ekosystemu. Można jednak takie mylne postrzeganie wykorzystać na swoją korzyść, ponieważ jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na wspomnianego typu usługi. Obecnie nie możemy już bowiem zostawić po prostu przed domem sprzętu rtv czy agd, gdyż mogłoby to wiązać się z ryzykiem wydzielania do środowiska toksycznych substancji. Na tak niebezpieczne praktyki nie pozwalają najnowsze rozporządzenia unijne, dlatego coraz chętniej oddajemy tego rodzaju urządzenia do skupu metali kolorowych.

Co jest potrzebne do otwarcia miejsca skupu?

Zanim będziemy mogli rozpocząć ten oryginalny interes, najpierw staniemy przed koniecznością spełnienia kilku obowiązkowych formalności. Oprócz standardowego zarejestrowania firmy, przyjdzie nam jeszcze uzyskać stosowne zezwolenie z Urzędu Miasta, pozwalające składować zebrane metale. Skup metali kolorowych otworzymy wyłącznie wówczas, jeżeli nie narazi to okolicznych gruntów i cieków wodnych na skażenie. Taką gwarancję uzyskamy poprzez zweryfikowanie planu zagospodarowania przestrzennego. Nie mniej ważne jest również to, aby nowo powstałe składowisko zostało w odpowiedni sposób ogrodzone, a tym samym zabezpieczone przed przedostaniem się na jego teren niepowołanych osób, w tym przede wszystkim dzieci. Metale kolorowe, a w głównej mierze szlachetne mogą stanowić spore zagrożenie w przypadku bezpośredniego z nimi kontaktu bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na tak nietypowy biznes?

W skupie metali kolorowych będziemy mogli pozyskiwać takie surowce jak chociażby miedź, cynk,nikiel. Często też działalność poszerzana jest na inne surowce, jak srebro, złoto czy platyna. Nietrudno się domyślić, że da nam to szerokie pole do popisu pod względem wtórnego ich wykorzystania. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak drogocenne kruszce znajdują się w zużytych pralkach, lodówkach, zamrażalkach, piecach czy różnego rodzaju sprzęcie elektronicznym. Podobnie wygląda sprawa pod względem niezdatnych do użytku urządzeń przemysłowych oraz sprzętu medycznego. Jeżeli założony przez nas skup będzie się cieszył sporym zainteresowaniem, wtedy wielokrotnie zyskamy możliwość przetopienia pozyskanych metali na biżuterię czy sprzedaży prosto do producentów wymienionych powyżej urządzeń.

Konieczne inwestycje

Otwarcie skupu metali kolorowych będzie od nas wymagało koniecznie zakupienia maszyny do cięcia metalu, a także jego dalszej obróbki. Nie unikniemy ponadto konieczności inwestycji w samochód z przyczepą, na której przewozić będziemy pozyskane od lokalnej społeczności ciężkie sprzęty. Kosz zakupu bardzo szybko powinien się jednak zwrócić, a następnie przynosić nam zwielokrotnione zyski. Skup metali kolorowych wymaga oczywiście również zakupu lub wynajęcia odpowiedniej działki pod składowisko, wagi, a także budynku, w którym obsługiwać będziemy przybyłych na miejsce klientów. Jeżeli zamierzamy sprzedawać cenne metale typu złoto, srebro czy platyna, wtedy koniecznie zadbajmy o estetyczny i czysty wystrój tego miejsca. Materiał zainspirowany przez firmę Stellmet zajmującą się skupem metali kolorowych oraz węglików spiekanych.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.29

Udostępnij artykuł:

Franczyza z Naturhouse Franczyza z Naturhouse
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem