zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Rezerwacja usług kosmetycznych i fryzjerskich online pomysłem na biznes

Coraz więcej spraw załatwiamy za pośrednictwem sieci.

Nadszedł czas na rezerwowanie usług kosmetycznych i fryzjerskich online. Takie rozwiązanie sprawdza się i ma duży potencjał, korzysta z niego coraz więcej osób. 8 milionów dla firmy lavito Lavito jest serwisem, za pomocą którego możemy umówić się na wizytę w salonie piękności za pośrednictwem internetu. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że pozwala na szybkie znalezienie interesującej nas usługi, porównanie cen z innymi salonami w okolicy, przegląd opinii i najważniejsze, daje możliwość przejrzenia wolnych terminów i dokonania szybkiej rezerwacji. W serwis początkowo inwestował fundusz Protos Venture Capital, a teraz dołączył do niego czeski fundusz Enern ? firma pozyskała aż 8 milionów na rozwój. To jedna z większych transakcji w branży e-business w tym roku.

- Zainwestowaliśmy w lavito, dlatego że to szansa na rewolucję rynku kosmetyczno-fryzjerskiego w Polsce. Internet zmienił sposób zamawiania jedzenia z dostawą czy rezerwacji hotelu. Teraz nadszedł czas na salony piękności? - wypowiada się Pavel Mucha z funduszu Enern. Korzyść nie tylko dla użytkowników, ale również salonów Lavito to także panel administracyjny dla salonów, dzięki któremu mogą prowadzić własny, elektroniczny kalendarz, ułatwiający organizację pracy. Pozwala również na zarządzanie wizytówką w serwisie, samodzielną zmianę cen i usług. Wielu właścicieli już doceniło taką możliwość. Natomiast użytkownikom podoba się możliwość rezerwacji online przez 24 godziny na dobę. To wygodniejsze niż dzwonienie po salonach i szukanie wolnych terminów. ?Naszym celem jest zmiana sposobu umawiania się do fryzjera i kosmetyczki. Rezerwacja online jest o wiele bardziej efektywna i zajmuje mniej czasu? - mówi Przemek Jurek, współzałożyciel serwisu lavito.pl. Pomysł sprawdził się już w innych krajach. Przykładem tego typu serwisów jest salonmeister.de w Niemczech i wahanda.com w Wielkiej Brytanii.  

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.33

Udostępnij artykuł:

Motto Brainy to szczęśliwe dziecko w szkole, w grupie rówieśniczej, w rodzinie. Motto Brainy to szczęśliwe dziecko w szkole, w grupie rówieśniczej, w rodzinie.
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem