Święty Mikołaj do wynajęcia pomysłem na biznes
Nie tak dawno temu. Od kilkudziesięciu do kilkuset zł dziennie mógł zarobić wynajęty Święty Mikołaj. Był to całkiem dochodowy pomysł na biznes.Czy w tym roku również taki będzie?
Czy bycie Świętym Mikołajem się jeszcze opłaca ?
"Pamiętasz jeszcze, gdy będąc dzieckiem, chciałeś zastać Świętego Mikołaja na gorącym uczynku? Pomyśl tylko, jak Twoje dziecko będzie się cieszyło, gdy przyjdzie do niego prawdziwy Święty Mikołaj i przyniesie wór prezentów, to będą prawdziwe, klimatyczne święta - Ty, Twoja rodzina, choinka i Mikołaj. Gwarantuję pełen profesjonalizm, doświadczenie, atrakcyjne ceny i strój prosto z Laponii" – to jedno z wielu ogłoszeń, które w grudniu pojawiają się na różnych stronach internetowych i portalach społecznościowych.
Dla wielu osób okres przedświąteczny to doskonała okazja, by sobie "dorobić". Szczególnie, że wynagrodzenie jest bardzo kuszące. Standardowa wizyta trwa 30 min. jej średni koszt waha się od 50 do nawet 300 zł. W tym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne w strój Św. Mikołaja przebiorą się raczej członkowie tego samego gospodarstwa domowego.
Według badań przeprowadzonych przez Sedlak&Sedlak wizyta Mikołaja najdroższa jest w Wrocławiu i Warszawie. Najmniej wydamy zaś w Kielcach i Lublinie. W tym roku Św. Mikołaj raczej nie będzie miał wzięcia, ale przecież pandemia nie potrwa wiecznie i w kolejnym roku, szczególnie dla studentów to dobry pomysł na biznes.
Jaki musi być Święty Mikołaj?
Nie każdy nadaje się na Świętego Mikołaja. Trzeba umieć obchodzić się z dziećmi, rozmawiać z nimi, żartować i odpowiadać na różne pytania. Konieczne są też ogromne pokłady cierpliwości, ponieważ najmłodsi nie zawsze optymistycznie witają gościa, który przychodzi do ich domu.
Pożądana jest znajomości języków obcych wynajętego Świętego Mikołaja. Jest to ważne, gdyż na Boże Narodzenie przyjeżdża rodzina z całego świata, a dla dziecka nie ma chyba większego zawodu niż to, że ukochany bohater znany na całym świecie ich nie rozumie.
Mikołaj musi mieć też odpowiedni strój (który z reguły zwraca się już po kilku wizytach). Powinien być ubrany w czerwony płaszcz oraz czapkę. Konieczna jest też długa biała broda i okulary. Buty powinny być długie i czarne. Bożonarodzeniowy gość może też mieć laskę, na której się podpiera.
red.
Sprawdź też inne pomysły na biznes